22 факти про МІМ у 2022 році: стійкість, розвиток і партнерства

29 грудня 2022

Рік, що минає, чи не для кожного українця став роком випробувань, боротьби і, на жаль, втрат. Але також це був рік стійкості, внутрішньої сили, нових рішень і досягнень. Підсумовуємо його добіркою 22 фактів про МІМ: про те, що ми встигли зробити за місяці повномасштабної війни.

1 У перші ж дні початку повномасштабної російської агресії МІМ долучився до процесу позбавлення російських бізнес-шкіл акредитацій у провідних бізнес-асоціаціях. Як наслідок з’явилась спільна заява AACSB, Асоціації МВА (AMBA) та Асоціації випускників бізнесу (BGA) та EFMD  про призупинення членства росіян у цих асоціаціях. Пізніше про призупинення своєї діяльності у росії завила асоціація CEEMAN. Російську агресію також засудила Балтійська асоціація розвитку менеджменту (BMDA), з якою МІМ поєднують теплі і давні партнерські відносини.

2 Всьоме стали найкращою бізнес-школою України та увійшли до 5% кращих бізнес-шкіл світу: отримали відзнаку «Чотири пальмові гілки» у рейтингу «Eduniversal-2022».

3 У квітні попри високий рівень невизначеності і виклики,  розпочали навчання дві «антикризові» групи слухачів за об’єднаними програмами pre-MBA «Бізнес/Управління фінансами» та «Маркетинг/Менеджмент та лідерство».

Воєнний час підштовхнув переглянути і оновити існуючий портфель програм pre-MBA та підсилити програми МВА та SE MBA.  Програми, які пропонує МІМ, можна вважати освітньої інвестицією у процес майбутнього відновлення країни, адже їх наповнення переосмислили у контексті реалій майбутніх викликів.

5 Ще в лютому за ініціативи слухачів та випускників Бізнес-школи МІМ було створено закритий комунікаційний майданчик взаємопідтримки та волонтерської взаємодії для МІМ-спільноти “МІМ допомагає”​​. Майже півтисячі людей щоденно обмінюються там повідомленнями: запитами та пропозиціями про допомогу. 

6 Наприкінці березня ми запустили проєкт психологічної підтримки та пошуку управлінських рішень в умовах кризи та стресу «MIM Toolbox» з викладачами Бізнес-школи (Олександр Сударкін, Всеволод Зеленін, Ірина Золотаревич), які мають великий досвід у практичній психології та коучингу. 

7 До «софт-скіллз» ми додали і «хард-підсилення» та відкрили «МІМ.Економічний фронт» серію антикризових ефірів про те, як топ-управлінці провідних компаній долають складнощі військового часу, які рішення вони приймають для того, щоб зберегти потенціал власних організацій, подбати про персонал і підтримати економіку країни. Ну і куди ж без інтерактиву: «МІМ.Економічний фронт» знайшов своє відображення також у вигляді телеграм-каналу.

8 Також для МІМівців ми запустили безкоштовний English Speaking Club. Учасники обговорюють актуальні теми, тренують свої навички та вдосконалюють розмовну англійську.

9 Знаковим у діяльності МІМ став загальнонаціональний освітній проєкт ReІnforceUA: MIM Global Knowledge Hub, мета якого — відновлення та зміцнення української економіки після Перемоги. Щотижня лекції читають експерти світового рівня, серед спікерів були Ювал Ной Харарі, Філіп Котлер, Алекс Остервальдер, Наталія Яресько, Гай Стендінг та інші.

10 МІМ розпочав співпрацю з глобальним рейтингом мислителів сучасності Thinkers50. Це партнерство дає змогу наближати до української аудиторії спікерів, чи думки лягають в основу того, у якому майбутньому житиме людство.  

11 Розпочали поглиблення співпраці з американським Інститутом управління проєктами – PMI (Project Management Institute): подали заявку і пройшли перший етап акредитаційного процесу для двох програм – МВА та pre-MBA Бізнес.

12 Кейс з жіночого лідерства, над яким працювали наші колеги Наталія Головкіна, вчений секретар МІМ, професор кафедри бізнес-адміністрування, к.е.н., МВА, та Оксана Кукуруза, директор по міжнародних зв’язках, завідувачка секцією ділової англійської мови у Бізнес-школі МІМ, було прийнято до публікації у науковому видавництві академічних журналів та книг у галузі управління, бізнесу, освіти Emerald Publishing.

13 Разом з телекомунікаційною компанією Київстар запустили освітній проєкт “Бізнес нового часу”. На ресурсі Kyivstar Business Hub у рубриці Освіта можна знайти багато корисних матеріалів: лекції викладачів МІМ, відео на актуальні теми з бізнесу, економіки та менеджменту, а також статті та анонси важливих подій.

14 Практичний кейс корпоративного волонтерства та колаборації задля більш ефективних результатів продемонструвала команда, яка працює під керівництвом Надії Омельченко,  викладачки Бізнес-школи МІМ та віцепрезидентки компанії “ІТ.Інтегратор”.

15 Натхненні практикою минулого року, разом із Pro Bono Club Ukraine вдруге запустили проєкт підтримки некомерційних організацій МВА 4 НКО. П’ять організацій, які відібрали у конкурсі, протягом кількох місяців отримують управлінський супровід від слухачів програми МВА.

16 На основі наукових висновків завідувача Кафедрою гуманітарного розвитку Бізнес-школи МІМ, к.ю.н., доцента Володимира Посполітака Конституційний суд України виніс рішення про відповідність статті 1050 Цивільного кодексу України Конституції України щодо процедури стягнення боргу та відсотків.

17 Слухачі програми Crafting Business Makers School – CBMS, яку Бізнес-школа здійснювала у співпраці з Ремісничою палатою України, після вимушеної паузи повернулися до навчання і закінчили його.

18 Підписали меморандум про встановлення партнерських відносин з Агенцією регіонального розвитку Київської області та провели два бізнес-форуми для бізнесу, що потребує відновлення чи переформатування у Бучі та у Білій Церкві.

19 На запрошення МІМ практичні рекомендації, як розвивати стійкість в умовах війни, розповіла експертка у напрямку травми та життєстійкості, співаторка книги «ISRESILIENCE: чому Ізраїль може навчити світ», Наомі Баум.

20 Стали партнерами запуску платформи Raise for Ukraine, яку започаткував співзасновник туристичної компанії Zagorye, слухач SE MBA Максим Короленко. Ресурс є безпечним каналом допомоги гуманітарним проєктам та ЗСУ.

21 Вп'яте розпочали підготовку кадрового резерву Національного банку України та випустили попередню групу слухачів.

22 І окремо хочемо нагадати про колонку Олександра Сударкіна для НВ, який ще у перші тижні війни дуже чітко і зрозуміло окреслив, чому ж всі росіяни мають нести відповідальність за те, що чинить їхній правитель.

Підводячи риску під минулими 12 місяцями можемо сказати, що вони зробили нас сильнішими, чуйнішими і чутливішими один до одного та до інших, і хочеться вірити, мудрішими. Нині як ніколи стала важливою цінність людей і життя. Є речі, які не здатна забрати війна, якщо тільки ми самі не захочемо цього віддати. Це наша самоповага, досвід, знання, цінності.  

Ми не знаємо, що готує нам рік прийдешній. Але хай супутниками у ньому будуть оптимізм і віра в краще майбутнє, яке ми здатні створити власними руками. Ну і звісно, повторимо те саме омріяне слово, те, чого хоче кожен українець у будь-якому куточку світу – Перемоги та Миру всім нам! З Новим Роком та зимовими святами!