Андрій Сисоєв про п’ять типів фінансистів і чому вони не заробляють

28 жовтня 2021

Перетворити фінансову звітність на азартне заняття? Легко, якщо це майстер-клас «Керована фінансова система – міцний фундамент сильного бізнесу» у МІМ від Андрія Сисоєва. Він – засновник «Першого Фінансового Архітектора»,  CFO та стратегічний радник Club Ukraine і загалом має має 17 років досвіду у фінансах.

Нижче - тези, озвучені Андрієм Сисоєвим на зустрічі в МІМ.

- У фінансах, якими б складними вони не здавалися, має бути все логічно і послідовно. Якщо ви не розумієте чогось, що відбувається у вашій звітності, значить там якась халепа. Фінанси – це алгоритм, сформований у ХV столітті Лукою Пачолі через подвійний запис і там все є. А якщо чогось нема, значить ви щось робите не так.

- Розуміння краще і корисніше за зубріння інформації. Тобто це ілюзія – піти на якийсь тренінг чи майстер-клас і звідти скопіювати готові рішення. Так не працює. Ти вибудовуєш повністю логічну модель, але не зазубрюєш її, а пробуєш розуміти – звідки ця цифра і чому вона тут стоїть.

- Одна з ключових функцій фінансової служби – забезпечення менеджменту своєчасною та коректною інформацією. Якщо у вас цього немає, щось треба міняти. Скоріше за все, фінансиста. Але якщо ви так зробили кілька разів, а ситуація не змінилася, можливо, вам потрібно міняти всю систему. Якщо фінансист не може налагодити порядок, це говорить про те, що це проблема взагалі не фінансова, вона знаходиться всередині бізнесу.

- Фінансова функція не заробляє гроші, якщо це не банк і не компанія, яка займається інвестиціями. Тобто в корпоративному секторі вона обмежує або стимулює зростання бізнесу.

- В моїй парадигмі є п'ять типів фінансистів. Це торговець цінними паперами, по суті, комерсант, а не фінансист у моєму розумінні. Другий тип – це банкіри, в яких перевернутий баланс і те, що ми називаємо активами, для них це – пасиви. Третій – державні фінансисти. Є ще неприбуткові організації із своєю специфікою. І окремо – корпоративні фінанси комерційної організації, про що власне,ми з вами й говоримо.

- Фінансова функція купується. Її неможливо завантажити в голову керівнику чи власнику.  

- Швидкість впровадження системи фінансової звітності напряму залежить від навчання ТОП-менеджмента. Якщо фінансист раз приніс звітність з помилкою, а керівник не помітив, потім вдруге, втретє, то якість звітності в цілому псується.

Нагадуємо, що програма pre-MBA «Управління фінансами» стартує вже 26 листопада. А отже ще є час скористатися можливістю та інвестувати в укріплення фінансової системи вашої компанії та якісне зростання власного бізнесу.