Артур Герасимов: «Позитивний вплив бізнесу на владу нині може бути досить значним»

У рамках серії заходів «Діалог бізнесу та влади» у МІМ-Київ відбулася кулуарна зустріч із Артуром Герасимовим, Представником Президента України у Верховній Раді. Спікер не на словах знає про умови життя бізнесу, оскільки був по обидва боки: до 2014 – у бізнесі, після – у владі. Тож це була відверта і чесна розмова «зі своїм» - представником бізнесу у владі.

03 березня 2017

У рамках серії заходів «Діалог бізнесу та влади» у МІМ-Київ відбулася кулуарна зустріч із Артуром Герасимовим, Представником Президента України у Верховній Раді. Спікер не на словах знає про умови життя бізнесу, оскільки був по обидва боки: до 2014 – у бізнесі, після – у владі. Тож це була відверта і чесна розмова «зі своїм» - представником бізнесу у владі.

Спікер згадує, що будучи бізнесменом теж звинувачував владу у бездіянні і переслідуванні цілі власного збагачення. Проте за час перебування на посаді урядовця побачив зсередини, як все влаштовано і що «насправді все не так просто, як здається». Про те, як все «влаштовано» і яким чином бізнесу співпрацювати з владою Герасимов розповів на зустрічі зі слухачами і гостями МІМ-Київ.

Як зазначає Герасимов, влада – зона тотального некомфорту: більшість чиновників працює 24/7. До того ж, політики – ціль для медіа і можуть бути атаковані у будь-який момент. На відміну від бізнесу, де ти маєш конкретну стратегію і працюєш відповідно до неї, у владі немає стабільності: якщо тут імовірність результату визначають в 99% - цього не буде. Крім того, процес прийняття рішення у владі довготривалий, у бізнесі – все відбувається швидше і набагато більше залежить від тебе.

Влада та бізнес по-різному оцінюють ситуацію: бізнес – з точки зору підприємства, галузі, влада ж бере до уваги макроекономічні показники. Тому дуже важливо налагодити цю комунікацію: «Ходіть на засідання Верховної Ради, комітетів ВР – більшість з них у відкритому доступі, працюйте з народними депутатами (саме через них найлегше подавати свої пропозиції до законопроектів), працюйте з професійними об’єднаннями і асоціаціями для лобіювання власних інтересів, беріть активну участь у написанні проектів, звертайте увагу на Офіси реформ і вносьте свої пропозиції. Саме ви – найкращі експерти».

Під час зустрічі дискували з чиновником і про те, що причиною недосконалості реформ є брак кваліфікованих експертів, на що спікер вкотре закликав підприємців, людей «зі сфери», брати активну участь у розробці законопроектів. Однак головна причина недосконалості і гальмування наших реформ: не всі у владі хочуть працювати, загалом депутатів, які дійсно виконують свої обов’язки, лише близько 40.

У контексті налагодження співпраці між бізнесом та владою, спікер наголосив на тому, що Президент, Кабмін і Верховна Рада – відкриті для комунікації. До того ж, створені Офіси реформ, консультаційні організації при Міністерствах. Підкреслює спікер і важливість активної участі у діалозі саме бізнесу: «Ще п’ять років тому відповідальність у відносинах влада-бізнес поділялась у співвідношенні 80:20. Оскільки після 2014 року до влади прийшла велика частина людей з бізнесу, відповідальність за комунікацію між владою та бізнесом несуть обидві сторони (50:50)».

Додатковими механізмами у комунікації стануть такі організації як ACC, EBA, оскільки вони досить тісно співпрацюють із владою. Треба розуміти ланцюг шлях прийняття закону і комунікувати з тими людьми, котрі беруть участь в цьому процесі. «Позитивний вплив бізнесу на владу нині може бути досить значним», - резюмує Герасимов.

Говорили і про окремі законопроекти: що варто в них змінити і додати. Оскільки в залі були присутні представники фарми, приділили увагу і найбільш актуальній сьогодні проблемі медичної реформи. Тут підняли питання корупції середньої ланки, що у цій галузі є найбільшою в Україні. Підсумовуючи зустріч Артур Герасимов наголосив:

«Нині кількість позитивних результатів діяльності усіх гілок влади більша, ніж негативних. Процеси налагодження комунікації з бізнесом запущені. Однак без вашої допомоги в прийнятті рішень ми не досягнемо покращення наших відносин і загального клімату на ринку в країні. Це соціальна відповідальність бізнесу – допомагати владі».

Варто сказати, що дискусія з представником влади видалася дуже активною і живою. Жодне питання із залу не залишилося поза увагою спікера, а слушні зауваження і поради Герасимов пообіцяв донести до вищого керівництва.