«Астарта-Київ»: з одного боку гуманітарна допомога, з іншого - посівна, працюємо на перемогу

18 березня 2022

З перших днів війни агропромхолдинг «Астарта- Київ» на передовій допомоги оборонцям України і цивільним, які потерпають від бойових дій. Серед управлінців компанії – чимало випускників МІМ. Одні з них суміщають волонтерство і роботу, інші – захищають країну в лавах Збройних Сил та територіальної оборони України.

Майор Олександр Посітко нині заступник комбата 128 батальйону 112-ї Окремої Бригади територіальної оборони міста Києва. У 2020 році закінчив Бізнес-школу МІМ за програмою “Менеджмент та лідерство”. До війни працював начальником відділу екології та охорони праці в агропромхолдингу Астарта-Київ. У 2014 році захищав Україну на Донбасі і через 13 місяців повернувся до мирного життя.

«Війна не закінчувалася, вона тривала, тліла, вона продовжувалась, тому готовність була постійна. Я чотири роки був резервістом нашого батальйону тероборони, ми готувались, підбирали людей, проводили тренування і були завжди в очікуванні в резерві.

Світ повинен нарешті відкрити очі і побачити, що таке є насправді росія. Це країна терорист, яка розкинула свої метастази по всьому світу”, - цитує слова Олександра Посітка журналіст газети «День».

На війні, окрім бойових завдань, йому доводиться виконувати й інші, здавалося би, незвичні для поточного моменту. Наприклад, бути в ролі весільного батька під час одруження добровольців батальйону.

Випускник програми «Менеджмент та лідерство» Вадим Скрипник, директор сільськогосподарського виробництва «Астарта-Київ», організував навколо себе волонтерську організацію, яка опікується гуманітарною допомогою та забезпечує найнеобхіднішим військових і тероборону – бронежилети, тепловізори, шоломи, медицина, харчі та інше.  Також займалися евакуацією цивільних, які опинилися в гарячих точках у Київській області. Паралельно з волонтерською діяльністю він керує підготовкою до посівної в аграрних підприємствах «Астарта-Київ». Адже компанія чітко усвідомлює свою відповідальність перед Україною і суспільством і робить усе можливе, щоб вчасно посіяти, зібрати і переробити сільгосппродукцію. Гарантувати продовольчу безпеку для країни – не менш важливий стратегічний «фронт» для України, діяти на якому за нинішніх умов треба точно і вчасно.

Спочатку Вадим Скрипник сам їздив і закривав потреби у гарячих точках на Київщині, а невдовзі навколо нього сформувалась спільнота, серед якої кілька випускників МІМу. Люди почали долучатися і пропонувати власну допомогу в розселенні евакуйованих, перевезенні і таке інше. До слова, на підприємствах «Астарта-Київ» облаштовано майже тисячу місць для тимчасового проживання евакуйованих українців. Компанія вже прийняла там і забезпечила харчуванням тисячі людей.

«З першого дня війни, коли мої друзі, колеги, родичі пішли воювати, виявилося, що у них не вистачає необхідних речей – амуніції, оптики, щоб упевнено перемагати ворога. Знаючи мої можливості, бо маю зв’язки за кордоном і в Україні, зверталися до мене, щоб я допоміг закрити ці потреби. А тоді почали люди з лікарень просити дістати ліки. Передавали їжу для тих, хто був у бомбосховищах, зокрема, в Ірпені – допомогти таким чином мене просив друг, теж випускник МІМу. Ми возили продукти, забирали людей під час евакуації. Я вважаю, що таким чином я можу бути дуже корисним, маючи певні комунікаційні здібності, мережу друзів і знайомих в різних країнах. А ще дуже важливо, що є довіра людей – вони несуть, знаючи що все це піде за адресою».

«Астарта-Київ» з першого ж дня системно включилась у вирішення цілої низки питань, які ставить перед Україною воєнний час. Не зупинившись ні на день і працюючи нон-стоп, вони забезпечують військових і українців цукром, молоком, м'ясними та молочними продуктами, борошном та іншими матеріальними ресурсами. Тільки продуктів  безкоштовно передано вже більше 600 тонн. Загалом же компанія спрямувала на допомогу більше 33 млн грн, у т.ч. до фонду "Повернись живим".

Світлана Мозгова, директорка департаменту по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ» відзначила, що досвід, здобутий під час пандемії в нинішніх умовах дозволяє виконувати багато процесів дистанційно і більш того, ефективно.

«У нас працюють всі абсолютно – ми були готові до віддаленої роботи заздалегідь, тому всі, хто переїхав, одразу взялися до своїх обов’язків. З одного боку, у нас на сьогодні все готово до посівної, з іншого – всі працюють на перемогу. Дуже багато надається допомоги. Нещодавно Астарта долучилася і до великого гуманітарного проєкту «СпівДія». Це платформа, яка об’єднує волонтерські та державні ініціативи для гуманітарної допомоги під час війни з росією. Координується цей проєкт за підтримки Офісу Президента України спільно з Мінрозвитку громад та територій, МОЗ та Міністерством молоді та спорту України. Благодійний Фонд "Повір у себе", засновниками якого є Віктор та Ірина Іванчики, є ціннісним гарантом платформи і юридичним представником, який забезпечує прозору діяльність волонтерського об’єднання «СпівДія». Загалом уже більше 100 працівників Астарти задіяні у цьому проєкті. Наразі Федерація Роботодавців України та УКАБ теж зацікавилися проєктом і розглядають можливі варіанти участі у ньому. Ініціатива стрімко набирає обертів».