Бан бразильської яловичини, хороші новини про Омікрон і відновлення ланцюгів постачання – огляд WSJ&FT

17 грудня 2021

Коронавірус не покидає перших шпальт світових видань і є чи не головним ньюзмейкером останнього часу. Однак цього разу новини скоріше обнадійливі, а до глобальних гарячих тем додався бразильський «м’ясний» скандал. Втім, про все по порядку.

Відносно хороші новини про Covid-19 підготувало читачам FT: дарма, що Омікрон розповсюджується зі швидкістю лісової пожежі, однак спостереження за цим процесом дають підстави для вкрай обережного оптимізму. Антоні Фаучі, головний радник президента Байдена, заявив, що бустери (третя доза) наявних вакцин захищають від цього штаму. Тобто потреби у розробці нового виду вакцини поки немає. Всі дані свідчать, що вакцинація захищає від важкого перебігу хвороби. Зокрема, Discovery Health, найбільша приватна мережа закладів охорони здоров’я у Південній Африці, зазначила – щеплення двома дозами Пфайзера на 70% захищає від госпіталізації. Попри це, провідні виробники вакцин, такі як Pfizer, BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson продовжують пошуки засобу проти нового штаму.

Інша відносно хороша новина, цього разу зі шпальт WSJ, стосується нашого континенту. Попри те, що розповсюдження ковіду сповільнює відновлення економіки Єврозони, потроху зменшуються затори у ланцюгах постачання, через що заводи можуть відновити виробництво. 

Великі роздрібні мережі, такі як Sainsbury’s, Carrefour та Ahold Delhaize стали на шлях екологічних ініціатив. Вони припиняють співробітництво та прибирають зі своїх полиць бразильську яловичину, вирощену в місцях вирубки тропічних лісів, а також продукти її переробки, пише FT. Бразилія – провідний експортер яловичини в світі. Європа закупає п’яту частину своєї яловичини саме у цій країні. Такі відомі мережі як Metro та Lidl розпочали власне розслідування після того, як у медіа були опубліковані факти від Mighty Earth та NGO Repórter Brasil, що вказують на неекологічну поведінку виробників.

Інвестиційні менеджери скуповують борги Evergrande, китайського забудовника, який плавно банкрутує. Як пише WSJ, вони сподіваються, що компанія зможе виплатити своїм кредиторам значно більше за нинішні ціни на борг. На ринку обіцяють, що китайський уряд не дискримінуватиме іноземних власників облігацій на користь вітчизняних. Якщо врахувати, що Evergrande має міжнародних облігацій на суму більш як 20 мільярдів доларів, стає очевидним, що процес отримання грошей та вірогідної реструктуризації компанії триватиме більше року.  

NFTзуйся або помри. 2021-й можна назвати роком здійснення революції у мистецтві. Завдяки NFT, ринок мистецьких творів, який почав занепадати через пандемію, відновився, констатує FT. Провідні аукціонні доми, Christie’s, Sotheby’s та Phillips, добре заробили завдяки феномену NFT. Очевидно, що е-мистецтво і надалі розвиватиметься, бо ключові мистецькі ярмарки майже не відбуваються, галереї банкрутують, а кількість тих, хто може собі дозволити купувати мистецтво і хоче це робити, зростає за рахунок скоробагатьків з Азії, підприємців-міленіалів та технологічних інвесторів з усього світу. Ловлячи останні тенденції часу, навіть найвизначніші галереї створюють свої NFT платформи.