Бізнес-освіта для крафтовиків: розпочалась програма CBMS-2

17 лютого 2022

Підсилити креативні індустрії бізнес-знаннями найвищої якості. Вдруге стартувала Crafting Business Makers School – CBMS, яку Бізнес-школа МІМ реалізовує разом із Ремісничою палатою України. Навчання відбувається винятково в режимі онлайн, що робить його доступним для слухачів з усіх куточків України без відриву від свого основного заняття.

Цього разу CBMS зібрала 32 слухача, які працюють в абсолютно різних напрямках – виготовляють ювелірні вироби, солодощі, речі для інтер’єру, одяг, іграшки. Причому приблизно половина учасників використовують в своїй роботі апсайклінг технології, тобто дають старим речам друге дихання, використовуючи їх як матеріал для власних виробів.

Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова подякувала Ремісничій палаті України за довіру, а також розповіла, що ідея створення організації виникла у її засновниці, Марини Попович, коли та навчалась в МІМ. Вітаючи слухачів, Ірина Тихомирова висловила побажання, щоб програма залишила по собі проєкти, які потім також стануть основою для чогось масштабного.

- Наша співпраця триває вже багато років. Бо до МІМ приходять і  залишаються для спільного розвитку і спільних проєктів. І зараз з ідеї, яку Марина захищала, щоб отримати диплом МВА, виросла ціла інституція підтримки і розвитку крафтового бізнесу в Україні. Перша програма CBMS була успішна. А друга відрізняється від неї тим, що ми зберегли те, що було добре, і посилили її задля більшої націленості на результат. Ми будемо ставити для себе надзавдання, щоб кожен з вас вийшов звідси з бізнес-планом, щоб ви розуміли, як будете розвивати бізнес.

Зі свого боку Марина Попович, засновниця та голова Ремісничої палати України, випускниця МІМ (МВА, 2005), наголосила, що їй ніколи не було цікаво вирішувати лише власні проблеми. Вона зіткнулась із системними прогалинами, які необхідно подолати для того, щоб галузь могла динамічно розвиватися. А ще одна з її цілей – зламати стереотип стосовно сприйняття ремісників які винятково майстрів народних промислів і підняти статус крафтовика на той рівень, якого він заслуговує. 

- Я дуже горда, що обрала і закінчила МІМ. Для мене це був певний виклик – це дуже відрізнялося від усього, що було в українській освіті на той час. Потім ми створили організацію, яка з 2007 року існує як опора для українського ремісництва. Наша команда доклала максимальних зусиль, щоб змінити сприйняття цього терміну у свідомості людей. Ми бачимо в українському ремісникові платника податків, самодостатнього, забезпеченого підприємця, хай малого, але впевненого в собі. У німецьку економіку реміснича діяльність вплетена як ціла економічна структура. Ринок ремесел - це не про народні промисли, це малопромислова економіка, яка є основною економічної системи. І ми прагнемо, щоб так було й в Україні.

- Crafting Business Makers School - CBMS проводиться одночасно у 8ми європейських країнах в рамках проекту Crafting Europe (Creative Europe programme). Навчання проходить за британською методикою Hothouse, яка більше 10 років надає креативникам і ремісникам в Сполученому Королівстві трансформаційні інструменти для сталого, успішного бізнесу, створення професійних мереж, бізнес-інновацій, що життєво важливо для конкурентоспроможності та інтеграції бізнесу в світову економіку, - розповіла Єлизавета Мирошниченко, координатор проєкту Crafting Europe в Україні, генеральний секретар Ремісничої палати України, член Правління WCC Europe, випускниця МІМ (GNR.NEXT-2020).