Бізнес-освіта формує середовище довіри – Ірина Тихомирова на Всеукраїнському форумі «Україна-30»

02 червня 2021

Цінність освіти вимірюється не дипломом, але процесом навчання, який виховує, формує навички, дає сміливість на майбутнє, окрилює і відкриває очі. Зрештою людина вчиться планувати, боротися зі стресом, розвиває критичне мислення. Це справедливо відносно освіти для дорослих, а найперше – бізнес-освіти. Про це під час Круглого столу «Бізнес-освіта» в межах Всеукраїнського форуму «Україна-30. Освіта і наука» говорила Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова.

«Кожна з бізнес-шкіл займається формуванням здорової бізнес-спільноти. Я пам’ятаю, як на Київському економічному форумі засновник китайської групи компаній Alibaba Джек Ма сказав, що він проти МВА і вважає, що освіта МВА не потрібна. Треба всього лиш працювати 24/7 на роботі. Але сам Ма, його оточення, топ-менеджмент і найближчі партнери мають МВА від CEIBS – бізнес-школи, яка знаходиться на 2 місці у рейтингу Financial Times. І тому, якщо ти хочеш будувати кар’єру і мати такі амбіції як Ма, якщо ти хочеш побудувати бізнес в спільноті однодумців, а бізнес не робиться наодинці, мають бути партнери і має бути взаємна довіра і повага. А як простіше всього розвинути і виховати це? Звісно, під час навчання», – прокоментувала Ірина Тихомирова.

На її думку, українці надто зациклені на внутрішніх потребах, тоді як питання світового порядку денного часто оминають вітчизняний бізнес. Так само як задачі, над якими б’ється світова спільнота, далекі від українських реалій: «До пандемії у 2019 році ми організували форум Facing The Future, де виступав Ювал Харарі. Минулого року головним спікером онлайн-форуму був Майкл Портер. І ще було декілька конференцій, які ми проводили і хостили. Ми не організовували українські конференції з міжнародними експертами. Це була міжнародна конференція, де брали участь в  тому числі українці. І це надзвичайно важливо, бо  світовий порядок денний має бути в Україні і має допомагати українському бізнесу».

Говорячи про значення бізнес-освіти, вона розповіла про проєкт, який МІМ реалізовує у Таджикистані. 

«Ми вийшли на нові ринки і почали проєкт в Таджикистані. Я не знаю інших подібних прикладів, мабуть це вперше, коли відбувається експорт знань, методики викладання і методики допомоги бізнесу. Дивлячись на Таджикистан, я можу впевнено сказати, що ми пройшли величезну дорогу, маємо успіхи і перемоги на нашому шляху. Нам є чим поділитися і ми працюємо там не тільки, щоб допомогти створити в Таджикистані бізнес-школу, а в тому числі для того, щоб допомогти українському бізнесу працювати на нових ринках. Бо одразу за освітою йдуть запити: а чи можна створити інвестиційний форум, організувати виставку, зустріч з бізнесом?»