Бізнес-освіта стирає кордони – інтерв’ю Ірини Тихомирової виданню Prisma Reports

06 січня 2022

Про проєкти у Центральній Азії, перспективи українського бізнесу та місце МВА-освіти у цьому процесі розповіла в інтерв’ю для міжнародного видання Prisma Reports Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова.

Вона поділилась досвідом адаптації до нових умов, що спричинила пандемія ковіду, про впровадження нових гібридних технологій, які зробили навчальний процес безпечним та доступним, без втрати якості. А також про те, як важливо бути в живому контакті, незважаючи на той потенціал і можливості, які дають онлайн-інструменти.  

- Наприкінці 2020 року ми отримали запит від Європейського Союзу на наші освітні послуги для Центральної Азії. Так ми почали проєкт у Таджикистані. Це символічно, бо у 90-х нам допомагали розвиватися західні школи. Минуло понад 30 років і зараз вже ми допомагаємо іншим ринкам створювати їхню власну систему бізнес-освіти. Поширюючи наш досвід і принципи відповідального бізнесу, ми таким чином втілюємо в життя власну громадську відповідальність, - зазначає Ірина Тихомирова в інтерв’ю.

Говорячи про розвиток бізнесу в Україні, вона відзначила, що судячи із запиту на освіту, сьогодні зростання відбувається у напрямку фармації, логістики, енергетики, інформаційних технологій, медіакомпаній – представники цих напрямків мають запит на бізнес-освіту та корпоративні програми, які МІМ готує з урахуванням потреб галузі.

- Бізнес в Україні не обмежує себе винятково локальним ринком – слухачі наших програм розгортають свої філіали у Європі та країнах Балтії. Багато хто з них мають глобальні амбіції. Для нас міжнародний аспект не є питаннням того, як багато в наших аудиторіях власників не українських паспортів. Бізнес сьогодні вже не може бути обмежений кордонами якоїсь країни. Ми прагнемо бути невід’ємною частиною Європи, причому не лише географічно, і ми багато працюємо, щоби це підтвердити, - резюмує Ірина Тихомирова.