Бізнес-школа МІМ вчитиме сучасним управлінським практикам військових

Вперше в Україні військові вищого ешелону вчитимуться в бізнес-школі управляти людьми, планувати ресурси, розуміти психологію команди та комунікувати з нею

07 жовтня 2019

7 жовтня в Бізнес-школі МІМ стартувала навчальна програма для 30 офіцерів органів військового управління, командування різних родів та видів військ, фахівців Міністерства оборони України та офіцерів Генерального штабу ЗСУ.

Замовник програми - Благодійний фонд «Повернись живим».

Вчаться – за приватні кошти: програму профінансував голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв..

"Голова НАК Нафтогаз України в лютому цього року заявив, що з того моменту і до кінця 2019-го відмовляється від своєї зарплати на користь трьох благодійних фондів. Один з них — це фонд Повернись живим (інші два — Народний тил і Таблеточки). Ми домовилися, що пустимо ці гроші не на тепловізори, а на освіту для військових. Це наша друга освітня програма в межах цього фінансування. Вся програма коштує півмільйона гривень, окремо ми оплачуємо харчування для наших студентів. Це ще десь 45 тис грн. Всі цифри будуть опубліковані відкрито в нашій онлайн-звітності. Якби ця програма була комерційною, вона коштувала б більше 1 млн 200 тис грн”, - розповідає засновник БФ “Повернись живим” і ініціатор освітньої програми для військових в Бізнес-школі МІМ  Віталій ДЕЙНЕГА.

Віталій пояснив чому обрав МІМ в якості партнера: “Наша принципова позиція полягає в тому, що партнер повинен показати свою небайдужість до теми і бажання разом з нами робити країну сильнішою. Це легко перевіряється його готовністю знижувати ціну. МІМ зробили ціну в два з половиною рази нижче ринкової. Після чого Ірина Тихомирова, президент МІМ, сказала: «Далі всі наші ресурси — у вашому розпорядженні, зробимо все, що буде необхідно».

Крім того, зауважив Дейнега, програма експериментальна, МІМ готовий підлаштовувати її і змінювати на ходу, щоб результат був найкращим.

Програма справді унікальна, і не лише для МІМ, але й для Україні. 

“Ніхто до цього часу не мав такої можливості працювати в такому форматі з такими людьми”, - підкреслила Президент Бізнес-школи МІМ Ірина ТИХОМИРОВА.

Крім того вона зауважила, що аудиторія цією програми особлива ще й тим, що це люди, які вже вміють управляти, їх цього вчили. Але  МІМ буде намагатися ознайомити їх із сучасними управлінськими практиками.

«Спілкуючись з армійцями, ми зрозуміли, що у армії не вистачає управлінських навичок, які є в бізнесі. Вміння управляти людьми, вміння планувати власні ресурси, вміння розуміти психологію іншої людини та комунікувати з нею. На жаль, основним методом мотивації у нашій армії досі є примус. У натовських арміях вже давно існують інші засоби вибудовування комунікації з людьми. Оволодіти цими навичками може допомогти тільки бізнес-освіта. Тому що бізнес, побудований на примусі, був би просто не конкурентноздатним».”, - каже Віталій Дейнега.

«За змістом програму можна розділити на три блоки. Перший – про стратегію, фінанси та макроекономіку для того, щоб зрозуміти, як правильно ставити завдання у бізнесі та державній службі. Другий блок присвячений саме правильному виконанню завдань. Ці завдання будуть пов'язані з логістичним менеджментом, управлінням проєктами. Третій блок буде присвячений тому, що ми називаємо «soft skills». Це стосується персонально людини: система мотивації, управлінська психологія, крос-культурний менеджмент”, - пояснює Ірина ТИХОМИРОВА. 

Навчання триватиме три місяці. Далі іспит, за підсумками якого Бізнес-школа МІМ видасть слухачам дипломи міжнародного зразка.

КОМЕНТАР СЛУХАЧА ПРОГРАМИ

Я бачу, що державна управлінська машина дуже неповоротка, у цьому ми програємо, поки приймаємо рішення. По-перше, не завжди є стратегія розвитку, тож рішення, як правило, приймаються дуже важко та дуже довго. Поки ми щось запускаємо, воно встигає морально застаріти. Я вважаю, що програма цього курсу зі стратегічного планування, управління бізнес-моделями має стати рушієм правильних змін. В першу чергу мені хотілось би навчитися стратегічному плануванню та запуску проєктів, і в цілому проєктній діяльності. Бо тепер, обійнявши посаду заступника міністра у справах ветеранів, мені потрібно навчитися багатьом речам, тому що це зовсім інший рівень управління”, - говорить заступник міністра у справах ветеранів і тимчасово окупованих територій, бойовий офіцер Олександр Терещенко.

 

 

Фотозвіт події