Цифровізація фінансів, криптовалюта і її вплив - оновлення pre-МВА «Управління фінансами»

11 січня 2022

На початку 2022 року Україна опинилась на першому місці за кількістю власників криптовалюти відносно кількості населення - їх налічується 5,5 млн осіб, або ж майже 13%. Майнінг, блокчейн, технологія NFT та інші цифрові активи досить швидко стали невід’ємною частиною фінансової реальності, а подекуди – і її формотворчим чинником. Цей феномен відстежують та аналізують такі авторитетні джерела світового масштабу, як CNBC чи Bloomberg, що означає – глобальне  ком’юніті визнає існування цього сегменту ринку та приділяє йому суттєву увагу. Бізнес-школа МІМ також дотримується актуальних тенденцій і трендів.

13 травня 2022 року стартує оновлена програма pre-МВА «Управління фінансами», яка включатиме два повноцінні додаткові курси, які всебічно охоплюють саме напрям цифровізації фінансів.

- Важливо було не вихолостити традиційну складову програми, яка є кістяком, а саме доповнити її новими курсами. Ми зберегли кількість годин -  матеріал буде більш сконденсованим, а частина інформації, яку раніше давали в аудиторіях, буде подана у вигляді додаткових завдань для самостійного опрацювання. Це дає змогу зберегти структуру і цілісність основного матеріалу, який апробований і вивірений, і також дозволить отримати досить цілісне уявлення про цифровізацію фінансів, - говорить професор кафедри бізнес-адміністрування МІМ, директор програми pre-MBA "Управління фінансами" Володимир Данько.

Слухачі програми зможуть простежити логіку цифрового активу на прикладах популярних криптовалют, як то біткоїн. Також йтиметься про особливості і специфіку токенів, і як вони можуть частково перебирати на себе функцію грошей та обслуговувати фінансові інтереси окремих корпоративних структур. Курси складені таким чином, щоб показати масштаб явища – від криптографії, технології розподіленого реєстру (блокчейну) до класифікації криптовалют і токенів, еволюції грошей.

Курс «Трансформація фінансів у цифрову епоху» викладатиме Сергій Бондаренко , керівник офісу цифрових рішень ДТЕК, керівник Технічного комітету стандартизації "Блокчейн та технології розподілених реєстрів" (ТК188).

- Мета курсу, розрахованого на шість модулів, - дати розуміння термінології, знання про можливості й обмеження криптотехнологій, а також напрацювати навички їх безпечного використання. Слухачі курсу отримають розуміння ролі криптовалют у трансформації фінансів, економіки і права, дізнаються про еволюцію грошей, перспективи банків і центробанків. А також здобудуть практичні навички з управління особистим криптовалютним гаманцем, з основ біржової торгівлі, майнінгу криптовалют, інвестування в них тощо.

Інший курс "Капіталізація та вартість бізнесу в цифровій економіці" в рамках оновленої програмими читатиме Сергій Невмиваний, радник з реалізації сталих проектів, Програма IFC з розвитку зеленого фінансування в Україні та випускник МІМ 2018 року.

Володимир Данько, який був учасником масштабного міжнародного дослідження цифровізацій фінансів, звідки власне і прийшла ідея щодо додаткових курсів, каже, що в Україні нині немає аналогічної програми, яка б у такому обсязі та в системі з академічними знаннями подавала тему. Крипта спричинятиме нові й нові виклики для фінансової системи, і щоб дати адекватну відповідь, готуватися варто вже зараз.

- Ми не просто констатуємо якесь явище, а робимо все для того, щоб підштовхнути до руху в напрямку «а що буде наступним?» та зазирнути трохи наперед. Концепт доповнення програми виник не на рівному місці, він має свою історію і логіку, щоб зробити трамплін не на завтра чи післязавтра, а хоча б на 5-10 років уперед.