Друге життя для серверів і $15k як ліки від "тихого звільнення" – огляд FT&WSJ

10 жовтня 2022

Через ракетні удари з боку Росії обсяг трафіку з України знизився до 25% від звичайного. Загалом, спостерігаються суттєві наслідки для комунікаційної інфраструктури. Такі дані опублікував Netblocks станом на 11 ранку 10 жовтня. Ресурс відстежує ситуацію з трафіком і тим, як на нього впливають військові дії, починаючи з 24 лютого цього року.

І в продовження теми, неочікуваний погляд від FT на ІТ сектор – що робити з серверами, які застаріли? Нині працює 70 мільйонів серверів, які знаходяться у 23 тисячах дата-центрів по всьому світі. В середньому сервери застарівають за 3-5 років свого існування. Для їхнього виробництва використовуються рідкісні копалини, такі як нікель, паладій, неодим та диспрозій. Нинішня практика – подрібнення серверів на території компаній, які володіють ними. Проте з точки зору кібербезпеки такі дії не є ані ефективними, ані необхідними. Лише 70% матеріалів, з яких створено сервери, можна переробити з існуючими технологіями, причому часто пропадають саме цінні матеріали. Тому виникають питання, повʼязані зі сталим розвитком, – переробляти чи використовувати повторно? Прихильники сталого розвитку та циркулярної економіки вважають, що повторне використання – найкращий вихід. По-перше, економляться ресурси на переробку, по-друге, нові прилади вже не так кардинально відрізняються від старих. До того ж спеціалісти галузі запевняють, що повністю знищити інформацію, яка зберігається на серверах, цілком можливо. Це – питання довіри та стану розвитку галузі виведення з експлуатації сховищ інформації, яка нині бурхливо розвивається.

Ваші проблеми – наші можливості! Нині можливості у HR консалтингу лежать у вирішенні проблеми «тихого звільнення». Це – відносно нещодавнє явище, на яке вже звертали увагу провідні медіа, і знову воно – у фокусі уваги WSJ. «Тихе звільнення» раптом стало помітним після низки тік-токів про те, що молоді люди не збираються присвячувати життя роботі в компанії. Після тік-токів ним зацікавилися керівники вищої ланки та консультанти з HR. Всі заявляють, що вони вирішать цю проблему за 10-15 тисяч доларів на день. Правда, щодо новизни проблеми та способів її вирішення існують сумніви. Проте очевидно, що консалтинговий бізнес став демократичнішим – виявилося, що там є місце не лише для власників дипломів престижних університетів. ІТ також не пасе задніх, коли у повітрі зʼявляється запах грошей. Так, стартап з Пало Альто (ото дивина!) продає програми, які створюють товариські відносини у колективах та попереджають звільнення. Вони отримали другий раунд фінансування, у якому залучили 6 мільйонів інвестицій.