«Дівчата на співбесідах розповідають, що вони вміють чи не вміють, а чоловіки – що зможуть» - Ганна Мікулицька для учасниць STEM is FEM

07 липня 2021

Спікеркою одинадцятого освітнього модулю від «STEM is FEM» стала Ганна Мікулицька – запрошена викладачка Бізнес-школи МІM, співзасновниця та директорка консалтингової компанії FIN ADVICE. Своїм розумінням успіху і тим, як його досягти, вона поділилась із учасницями проєкту, дівчатами-підлітками, які захоплюються STEM-дисциплінами.

«Я пропрацювала в одному банку 25 років на різних позиціях. Кажуть, жінкам, набагато більш притаманний рух по горизонталі, а не по вертикалі, ніби вони менш амбітні, ніж чоловіки. Тільки чоловіки хочуть вгору, а жінки більш спокійні, скромні, сором’язливі. І поки що там нагорі дійсно лише чоловіки. І якщо ми продовжуватимемо залишатися скромними – вони там і залишаться», - зазначила Ганна Мікулицька під час зустрічі.

За її спостереженнями, дівчата на співбесідах частіше розповідають про те, що вони роблять чи робили раніше, що вміють і чого вони не вміють. А чоловіки не сумніваються ні в чому, кажуть про те, що вони зможуть зробити. А те, що вони не можуть, – їх просто не хвилює.

Говорячи про фінансову складову, Ганна Мікулицька зазначила, що важливо знайти ті статті активів для забезпечення власного грошового балансу, які даватимуть максимальні дивіденди, але при цьому будуть екологічними, соціально чистими, але найважливіше – приноситимуть задоволення.

«Ви маєте пам’ятати – що б не трапилось, у вас завжди є ви. Поки ви залишаєтесь у свідомості – у вас є ви. Друзі можуть бути недоступними – далеко і з вимкненим телефоном. Тому дуже важлива згода із собою, розуміння того, що вам подобається, чого ви хочете, чого ви не хочете», - додала вона.

Ганна Мікулицька наголосила, що її кар’єрному зростанню сприяло знання англійської мови. Тепер цей фактор стає фактично обов’язковим у глобальному світі. Однак не завадить додати до переліку ще одну із вживаних у бізнес-світі мов – китайську, іспанську, німецьку.

Проєкт «STEM is FEM» має на меті підтримку дівчат у подоланні упередження і страхів на етапі вступу до вишу і вибору професії. Організатори вважають, що таким чином дівчата отримають розмаїті кар’єрні перспективи, роботодавці – ширший вибір кваліфікованих кадрів, а країна матиме більше талановитих людей, які працюють у високотехнологічних галузях.