Експерти МІМ в журі конкурсу бізнес-проєктів «Курс на Незалежність» від «Астарта-Київ»

22 грудня 2022

Бізнес-школа МІМ на запрошення давніх ділових партнерів – Агропромхолдингу «Астарта-Київ» надала експертну оцінку бізнес-планів, які представили учасники грантового конкурсу «Курс на Незалежність». Його ініціював та реалізує Благодійний фонд «Повір у себе» – неприбуткова організація, заснована генеральним директором і співвласником агропромхолдингу «Астарта-Київ», випускником Бізнес-школи МІМ Віктором Іванчиком та його дружиною Іриною.

Експертна команда МІМ допомогла відібрати з-поміж більш як 220 заявок 60 бізнес-проєктів українських підприємців, які отримали гранти за українсько-німецькою програмою «Курс на Незалежність» на розвиток українського виробництва та масштабування свого бізнесу.

Номінанти представляли громади Полтавської, Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Вінницької та Харківської областей. Загальний грантовий фонд програми становить 720 тисяч євро, відтак кожен переможець отримає по 12 тис. євро на розвиток свого бізнесу.

- Це були абсолютно різні проєкти: крафтові виробництва сирів, хліба. Комусь потрібний був міні-трактор для обробки землі під вирощування малини. Це невеликі бізнеси, яким така фінансова підтримка допоможе і додасть сталості. У пріоритеті були учасники, які через війну були змушені переїхати з окупованих територій чи звідти, де точаться бойові дії. А ключовою умовою була саме наявність діючого бізнесу, який потребує підтримки чи розширення, – розповів Олександр Бобровський, керівник навчальних проєктів та програм Бізнес-школи МІМ, який також був в екпертній команді.

За його словами, більшість конкурсантів надали обґрунтовані та продумані проєкти, в яких видно чітке бачення подальших кроків, цілей та шляхів до їх досягнення. До речі, закупівлю обладнання, якщо саме на нього була подана заявка, здійснюватимуть відповідні департаменти агрохолдингу, що оптимізує та спростить цей процес для грантоотримувачів.

Проєкт організований завдяки співпраці українського бізнесу та німецького банку розвитку: агропромхолдингу «Астарта-Київ» та Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft mbH. Партнерами з впровадження є благодійний фонд «Повір у себе», благодійна організація CO «Light of Hope»/БО «Світло надії» та Агенція місцевого економічного розвитку Зеленодольська.