FT&WSJ: Новини за 11 квітня

11 квітня 2022

Ukraine calls on commodity traders to stop handling Russian oil
https://www.ft.com/content/ff9208bd-182e-439b-885e-ee6bf2c89e8e

І знову «зажигає» енергетичний сектор. Цього разу – провідні торговці нафтою, такі як Гленкор (Glencore), Вітол (Vitol), Трафігура (Trafigura) та Гунвор (Gunvor). З початку війни вони виконали замовлення на 20 млн барелів нафти. У такий спосіб вони фактично допомагають обійти обмеження постачань енергоносіїв. Для компаній-торговців це можливо завдяки їхній незначний присутності у полі зору громадськості, на відміну від енергетичних компаній на кшталт Шелл (Shell) чи БП (British Petroleum) та завдяки контрактам, за якими вони зобов’язані постачати за поточними контрактами. Всі компанії зазначили, що вони лише виконують поточні контракти. Не заключають нових та засуджують агресію Москви. Експерти ж зазначають, що попри всі фактичні чи примарні дії, щодня росія отримує на свої рахунки до 850 мільйонів доларів та накопичила на своїх рахунках рекордні прибутки.

European Countries Debate How to Cut Purchases of Russian Oil
https://www.wsj.com/articles/european-countries-debate-how-to-cut-purchases-of-russian-oil-11649595841?mod=hp_lead_pos9

Європейські країни поставили собі амбітні цілі – позбавитися російської нафти та запровадити пакет санкцій проти саме нафтового сектору. Ситуація непроста. По-перше, забороні російської нафти опирається Німеччина. По-друге, до закінчення виборів у Франції лідери ЄС воліють не робити різких кроків. По-третє, Угорщина з усіх сил опирається. Голова зовнішньополітичного відділу ЄС Жозеп Борель пообіцяв санкції, які завдаватимуть великої шкоди російській економіці, проте з такою різною позицією щодо російської нафти навряд чи рішення буде прийняте цього тижня.

SocGen to exit Russia with sale of Rosbank to oligarch
https://www.ft.com/content/21b64f70-e71e-47d7-bf24-ad90dfa6a854

Французька фінансова група Société Générale виходить з російського ринку, що коштує їм 3,1 мільярдів євро. Вони продають своюї 99,98%-у частку у Росбанку, який належить владіміру потаніну, одному з путнських олігархів. Австрійський Raiffeisen Bank та італійський UniCredit – два інші західноєвропейські банки, для яких російський ринок має велике значення. SocGen ніде не говорив про свій вихід, але першим здійснив його.