FT&WSJ: Новини за 13 квітня

13 квітня 2022

Russia’s Oil Industry, Linchpin of Economy, Feels Sting of Ukraine War Disruptions

https://www.wsj.com/articles/russias-oil-industry-linchpin-of-economy-feels-sting-of-ukraine-war-disruptions-11649843249?mod=hp_lead_pos7

Російський нафтогазовий сектор, прибутки від якого у 2021 р. становили 45% федерального бюджету, потроху починає відчувати дію санкцій, результаті чого скорочується видобуток нафти. За прогнозами, з травня росія видобуватиме на 9 млн барелів на день менше. Скорочення може бути меншим, якщо росія зможе знайти нових покупців в Азії. Але попри готовність Туреччини та Індії «прикупити» собі трохи нафти, поки що не видно готовності Китаю викупити ті барелі, від яких відмовляються в Європі та Америці. Проблеми з ковідом в Китаї, де більше не працює політика нульової захворюваності, призводить до економічного сповільнення та, як результат, зменшення потреб у нафті. Відбувається затоварювання складів продуктів нафтопереробки та сирої нафти. Ситуацію погіршує заборона на продаж технологій – адже переробка нафти може зупинитися через брак деталей, які виготовляються лише європейськими або американськими виробниками.


Biden and Ukraine: from climate champion to oil price panic

https://www.ft.com/content/048ea270-cdd8-4c77-a8d4-0c67e2f9b921

США, де президент Байден прийшов до влади під гаслами зеленої енергетики та відмови від викопного палива, розвернулися на 180 градусів. Причини прості – через війну, розв’язану росією в Україні, перехід до відновлюваного палива відкладено на невизначений період. Практично це означає заохочення видобутку сланцевого газу, будівництво нових терміналів та готовність Європи купувати скраплений газ. Тому Байден та фон Ляйєн підписали угоду про поставки скрапленого газу до ЄС аж до 2030 р. Така угода кардинально полегшить ситуацію, яка виникає внаслідок відмови від російського газу.