FT&WSJ: Новини за 14 березня

14 березня 2022

Компанія Байєр заявила, що не буде постачати своє насіння до Росії наступного року, якщо війна продовжуватиметься.

Байєр, один з найбільших виробників насіння та продуктів для сільського господарства, заявив у понеділок про те, що хоча надав посівний матеріал для цього сезону, рішення про подальші поставки прийматиме пізніше.
Компанія також заявила про свою підтримку українським аграріям, особливо нині, коли посівна закінчується за декілька тижнів. Байєр також заявив, що припинив будь-яку роботу в Росії та Білорусі окрім тієї, яка спрямована на поставку продуктів, критичних для цивільного населення через небажання множити жертв війни, особливо серед цивільного населення.


Bayer Says Russian Seed Shipments Depend on Peace
https://www.wsj.com/livecoverage/russia-ukraine-latest-news-2022-03-14/card/bayer-says-russian-seed-shipments-depend-on-peace-854mp2tqPBw6ZkhWCfVH

 

Китай та його позиція нині створюють загрозу розширення війни в Україні.

З одного боку, Китай підписав договір про «партнерство без меж» з Росією та надає її діям дипломатичну підтримку. З іншого боку – вигідність задоволення всіх забаганок Росії викликає питання.
Участь Китая – це фактично проксі війна з НАТО та США, що покладе кінець глобальній економіці, якій Китай завдячує своїм надзвичайним економічним зростанням.
Попри спільну глибоку нелюбов до домінуючого положення Америки, китайський та російський підходи до боротьби з цим домінуванням значно відрізняються. Китай переслідує довгострокові цілі та економічними методами поступово міняє баланс на свою користь. Росія, чиє економічне становище слабкіше, заклалося на використання грубої сили в Україні. Наслідки цього рішення псують Китаю його довгу партію.
Адже через дії Росії Китай змушений мати справу не з США, а з усім Заходом, до якого долучилися такі країни з розвиненими економіками як Японія, Південна Корея, Сингапур тощо. Це радикально міняє баланс сил геть не на користь Китая. До того ж країні загрожують вторинні санкції, бойкот споживачів та вихід західних компаній з китайського ринку.
Зірваний бліцкріг становить загрозу претензіям Пекіна на Тайвань. Приклад Росії, яка не може впоратися з координацією військових дій на суші, лякає Китай, адже морські операції складніше. До того ж США на відміну від України, Тайвань пообіцяли захищати.
Інша загроза – це те, як швидко Росії закрили доступ до її міжнародних фінансових резервів. Того й китайські резерви, найбільші в світі, можуть виявитися недоступними.
На додачу до всього Китаю бракує продовольчої та енергетичної незалежності. А у США є можливість блокувати всі морські шляхи, якими до Китаю везуть продовольство та поставки.
Не допоможе навіть торгівля у юанях – адже сам Пекін відмовився від того, щоб зробити юань повністю конвертабельним.
Взаємозалежність світових економік з Китаєм давно приймається як даність. Проте світова криза примушує всіх переоцінити існуючі ситуації. Більше того, така переоцінка буде радо зустріта місцевими антиглобалістами.
Таким чином, російська авантюра сильно псує довгострокові плани Китая щодо світового лідерства, а «партнерство без меж» з Росією виглядає прорахунком.

Xi Jinping faces a fateful decision on Ukraine
https://www.ft.com/content/75701f79-2edd-4a46-98e7-620473ffab