FT&WSJ: Новини за 22 березня

22 березня 2022

Західні технологічні компанії на роздоріжжі – з одного боку вони докладають зусиль до зменшення фейків, які продукують офіційні екаунти російських властей, а з іншого – поки що не готові на більш рішучі кроки, як от видалення екаунтів держорганів та/або російських компаній.
«Великі технарі» (Big Tech) широко використовують власні політики та правила для боротьби з російською пропагандою. Проте системного підходу поки що бракує. Деякі високопосадовці вважають, що всі екаунти російських держорганів мають бути видалені, або мати відповідні позначки. В ЄС намагаються виробити єдину політику, яка застосовується до фейків, які масово виробляються російськими користувачами.
Російські користувачі нині – це державні органи, адже користування соціальними мережами, які належать західним власникам, обмежено для населення. Вони продукують фейки у промислових масштабах. Так, одночасно з цих екаунтів може вийти до 170 однакових текстів, до 70% яких – не російською мовою.
Чи будуть прийняті рішення проти російських екаунтів на рівні компаній, покаже час.

Propaganda spread by Russian embassy accounts puts Big Tech in bind
https://www.ft.com/content/49c7069f-3f39-4eb5-bab1-4d1edb98ba8a

 

Путін примудрився відновити холодну війну, та сумнозвісну realpolitik. Тільки цього разу ця сама реалполітік направлена проти нього та за Україну. Серед кандидатів на партнери, від яких всі відвертають носа, але продовжують взаємодіяти, – Венесуела, Іран та Саудівська Аравія. Крім того, американська адміністрація має налагоджувати відносини з Китаєм для того, щоби відвернути російську загрозу.
Проте рішення не помічати того, що відбувається всередині таких країн-партнерів, нелегкі, та зазвичай мають сумні наслідки. Але російське вторгнення в Україну вже призвело до відновлення переговорів щодо зняття санкцій з венесуельського нафтогазового сектору. На додачу ще й запит Саудівської Аравії на озброєння, яким вони воюватимуть з повстанцями в Ємені задовольнили.
Нині питання питань – чи погодяться США закрити очі на те, що робить Китай в своїй країні для того, щоб попередити утворення осі Пекін – Москва. Як і під час холодної війни, відповіді на ці питання знайти важко.

Ukraine Brings Back Agonizing Realpolitik Decisions
https://www.wsj.com/articles/ukraine-brings-back-agonizing-realpolitik-decisions-11647873047