FT&WSJ: Новини за 9 березня

09 березня 2022

Поряд з конвенційними бойовими діями росіяни ведуть в Україні кібервійну. Проте викликає подив їхня незграбність, що і не дивно. Адже в охороні українського кіберпростору широко задіяні американські фахівці, відомі як US Army’s Cyber Command та співробітники комерційного сектору. Ще з листопада минулого року українці та американці разом виявляли та знешкоджували віруси, які російські хакери застосовували для знищення критичної інфраструктури України. Зокрема були знешкоджені віруси, які би мали паралізувати роботу Укрзалізниці. Якби таке вдалося, то наслідки могли би бути катастрофічними. Навіть незначний вихід з ладу комп’ютерної системи на румунському кордоні спричинив серйозний хаос протягом декількох годин. Завдяки оперативній роботі комп’ютерників та підтримці уряду США ще напередодні війни була вибудована система захисту від російських вірусів. На щастя, зверхність російських хакерів утнула з ними лихий жарт: найкращі хакерські сили, як і військові, до конфлікту не долучилися, принаймні поки що.

The secret US mission to bolster Ukraine’s cyber-defences ahead of invasion
https://www.ft.com/content/1fb2f592-4806-42fd-a6d5-735578651471 Заборона імпорту російської нафти, до якої вдалися США та Велика Британія, змусила американського президента шукати підтримки королівського дому Саудівської Аравії та ОАЕ. Проте процес іде повільно та гальмується. Найбільші видобувачі нафти з Близького Сходу зараз виграють певних поступок за свою згоду підтримати Захід. Саудівська Аравія незадоволена недостатньої підтримкою США їхньої участі у громадянській війні в Ємені та браком допомоги в ядерних програмах, через що Іран випереджає ці країни. Судові процеси проти принца Мухамеда через вбивство журналіста Джамаля Хашогі – також серйозна перешкода. Емірати підтримують претензії Саудівської Аравії щодо війни в Ємені, де одну із сторін активно підтримує Іран, також йдеться про можливість відновлення ядерної угоди з цією країно.
Саудити натомість посилили свої звязки з Москвою. Це викликано тим, що після того, як Байден був обраний на посаду президента, він поводився з СА як з державою-парією та сприяв судовому переслідуванню принца Мухамеда, особи, яка приймає ключові рішення в країні, через вбивство журналіста.
Проте більшість вважає, що відносини між США та основними країнами Перської, а в даному контексті Арабської, затоки рано чи пізно нормалізуються, адже над цим працюють провідні високопосадовці – експерти з обох сторін.

Saudi, Emirati Leaders Decline Calls With Biden During Ukraine Crisis
https://www.wsj.com/articles/saudi-emirati-leaders-decline-calls-with-biden-during-ukraine-crisis-11646779430?mod=trending_now_news_1