GNR.Next: держава та бізнес - win-win

Чого вчаться у МІМ майбутні держменеджери

05 червня 2020

Прямо зараз 90 слухачів Бізнес-школи МІМ навчаються бути ефективними державними менеджерами. 70% з них прийшли на GNR.Next, партнерську програму МІМ та Гаріка Корогодського, з бізнесу.

Минуло три тижні і ми вирішили розповісти, як проходить навчання.

"Ми відкрили цю програму, тому що хочемо внести свій вклад у розвиток України. Ми хочемо, щоб в нашій країні було більше людей на держслужбі, які розуміють потреби бізнесу, його роль в економіці держави та вміють будувати з ним win-win-відносини", - говорить Ірина Тихомирова, президентка Бізнес-школи МІМ.

Класика Business- та Public Administration

Слухачі розвивають управлінські навички на лекціях зі стратегічного планування, маркетингу та фінансів. Це дає універсальні інструменти для роботи, як в бізнесі, так і на держслужбі. Адже для того, щоб розробити та впровадити будь-який проект, хоч внести зміни в операційну діяльність міністерства, хоч запустити соціальну ініціативу, потрібно вміти мислити стратегічно, розраховувати бюджет і його ефективність, визначати цільову аудиторію, розбиратися в каналах просування та ін.

Також слухачі GNR.Next підвищують особисту комунікаційну ефективність, вчаться дипломатії, вивчають крос-культурний менеджмент, конфліктологію та психологію. Слухачі вивчають, як орієнтуватися в глобальному економічному та правовому середовищі. А ще розбираються з тим, як працює державна машина в цілому та окремі її складові.

Гарік і Ко

В рамках суботніх блоків з групою працює Гарік Корогодський і лектори-практики, яких він відбирав особисто. Це, наприклад, і всім відомий Дмитро Дубілет, екс-міністр Кабінету міністрів, бізнесмен, співзасновник Monobank. I Юрій Голік, колишній радник екс-прем'єр-міністра України, а в більш далекому минулому бізнесмен і автор книги «Нескінченність не для слабаків. Книга про менеджерів, які хакнули систему держуправління».

Лектори з цього пулу вчать слухачів того, що самі добре вміють - застосовувати бізнес-навички в роботі держсистеми. А також спілкуються зі слухачами на життєві теми і мотивують їх «боротися й шукати, знайти та не здаватись».

Generation.UA - передача естафети

Випускники попереднього проекту МІМ і Гаріка Корогодського, програми Generation.UA, зараз займають керівні посади в офісах підтримки реформ, міністерствах, НБУ, агенціях регіонального розвитку ряду областей. Четверо з випускників стали менторами та кураторами груп в поточному наборі. На зустрічах з новими слухачами вони діляться своїм досвідом роботи на держслужбі, розповідають про проблеми з якими стикаються і способах, якими їх вирішують. Ментори дають поради майбутнім колегам, як будувати кар'єру в державному секторі і постачають лайфхаки, на що звертати увагу, коли вибираєш місце роботи. І найцікавіше та суперкорисне: вони розповідають про свої професійні кейси, успішні та не дуже, і про управлінські рішення, які виявилися особливо ефективними.

Попереду у групи 5 місяців напруженої роботи. Учасники готуватимуть і захищатимуть свої проекти, спрямовані на підтримку реформ, підвищення ефективності роботи держслужби і розвиток України в цілому.