Гольф-симуляція як спосіб розвинути навички бізнес-стратегування

18 травня 2021

Якщо ти в бізнесі, то до своїх добрих звичок варто додати гру в гольф. Це не тільки і не стільки розвага, скільки хороша практика стратегічого мислення, а ще – змога пізнати поведінку  партнерів, перш ніж братися з ними за спільні справи.

Тому тренування на гольф-симуляторі – важливий елемент практики для слухачів МІМ. Директор програми pre-MBA «Менеджмент та лідерство» Олександр Сударкін наголошує на трьох основних правилах у гольфі: грай м’яч, як він лежить; грай поле, як воно є, і якщо ти не знаєш як вчинити, вчини по справедливості. Із гри ці тези легко запозичити в площину бізнесу, де так само важливо показати кращий результат у тих умовах і з тими навичками, які є.

«Для сучасного управлінця гольф – це одна з тих ігор, в які ти маєш грати, або принаймні розуміти, як це відбувається. Особливо, якщо ми говоримо про міжнародний рівень. В гольф грають головою, а не тілом, і це дає змогу грати все життя. По-друге,  це дає можливість тренувати те, як ти досягаєш цілей, як ти граєш по правилах, як ти граєш з колегами. Іноді кажуть, що найбільші перемовини відбуваються на гольф-полі.

Також один з найліпших способів зрозуміти свого партнера по бізнесу – це зіграти з ним партію в гольф. Як він себе поводить в стресі, як він поводиться з точки зору правил, яким чином він досягає цілей, як поводиться, коли щось не виходить, допомагає чи заважає, як він взаємодіє з іншими людьми, які працюють на полі. Тобто це супер лакмусовий папір для того, щоб побачити людину глибше ще навіть до того, як ти почав робити бізнес», – пояснює Олександр Сударкін.

Спробувати свої сили в новому виді спорту слухачі МІМ змогли у максимально адаптованих для цього умовах – на базі симулятора від «Cosmos Golf», партнерів Бізнес-школи. 

Тренуючи навички гри Євгенія Кубах, слухачка pre-MBA «Менеджмент та лідерство», віднайшла для себе метафору – гольф нагадує їй «фізичні шахи». Тренувальне заняття для неї водночас виявилось дебютом.

«Я вперше тримала в руках ключку для гольфу. Це був дуже цікавий досвід і фізично для тіла теж, коли ти знаходишся в новій для себе позиції, у тебе нове фокусування на новому предметі, і психологічно. У ситуації, коли ми обмежені в руховій активності, кожна нова фізична дія корисна, і я вважаю, що мені дуже пощастило мати такий досвід. Я згодна з тим, що гольф – це інтелектуальна гра і тренажер для мозку та стратегічного мислення. Здається, що ганяти м’яч по лунках просто, але це настільки багатофакторний процес, що тут треба багато чого врахувати», – поділилась враженнями від гри Євгенія Кубах.

Принагідно вітаємо групу тепер вже випускників програми «Менеджмент та лідерство», для яких участь в гольф-симуляції стала акордом, що передував захисту випускних проєктів. Бажаємо вдалої реалізації здобутих знань і навичок на практиці!