Хакери, ринок чипів та де лідеру шукати порад – огляд FT&WSJ 

27 лютого 2023

Про хакерські пристрасті пише FT: нещодавно невідома група хакерів атакувала більш як 5 000 комп’ютерних мереж. Для цього зловмисники вибирали найменш надійну ділянку коду, яку можна легко виправити, та проникали у системи. При цьому зловмисники не вимагали захмарного викупу – зазвичай два біткоїни або 50 000 доларів. Скромність суми охороняла їх від переслідувань – таку дрібничку простіше заплатити та навіть не звертатися до правоохоронців. Цікава деталь цього разу – вимоги про викуп практично не приховують. Під підозрою опинилася група Невада (Nevada Group) – за припущеннями, зграя російських та китайський компʼютерників.

Чипи – нова нафта. Для чат-ботів, що генерують зміст, необхідні значні обчислювальні потужності. Таким чином, нове Ельдорадо вже визначено, йдеться у статті від WSJ. Але яким є шлях до нього? Останнім часом виробництво чипів дещо сповільнилося через песимістичні очікування. Але за останні два-три місяці галузь пожвавилася. Беззаперечний лідер ринку – Нвідіа (Nvidia) нині має 80% ринку. До гри включився Інтел (Intel) та АМД (AMD, Advanced Micro Devices). Обидві компанії заявили про те, що вони мають чипи для всього апаратного забезпечення ШІ – графіки, обчислювання тощо. В цілому ж очікується, що до 2027 р. ринок чипів, які використовуються для ШІ, зросте на 20 млрд доларів.

Робота перших осіб має відносно несподівану проблему – брак «нормальних» порадників. І це – малоприємна ситуація, міркують автори статті на шпальтах FT, адже великою мірою ця робота складається з прийняття важких рішень та «гасіння пожеж». Хоча і вважається, що керівники вищої ланки – команда, часто-густо це – мінне поле его, амбіцій та гризні між собою, де фактор підлабузництва та ігор влади вирішальний. Куди йти керівникові, який до того ж сам такий, як і вся команда? Список виглядає так: члени родини, бажано з інших галузей, що дає інший кут зору на проблему, чоловік/дружина, колеги, з якими пройдено довгий шлях та створена довіра, а також професійні порадники. Останні вважаються найкращими через те, що не всі мають родичів, у яких достатня кваліфікація. Залучення партнера часто не дає розділити сімейне та родинне життя. Знайти «свою» команду теж таланить не всім. До того ж, близьким людям часто важко вказати на недоліки, або «сліпі місця» самого керівника. Професіонали часто самі «були у тій шкурі», тому проявляють такт, розуміння та допомагають через запитання, а не дають прямі рекомендації.