«Хочу бути власником, а не найманцем!» Як навчання у Бізнес-школі МІМ змінило життя Максима БАХМАТОВА

Він прийшов в МІМ, коли йому було 22 роки. І його…не взяли

07 листопада 2019

Всі прагнуть успіху, та не всі готові змінити себе, щоб його досягти.  Але це не про нього!

Він прийшов в МІМ, коли йому було 22 роки. І його…не взяли. Тоді - як і тепер - у Бізнес-школи МІМ - жорсткі правила відбору слухачів. Одним з яких є обов’язковий досвід управління тривалістю не менше 3 років, якого у нього тоді ще не було. Через рік він повернувся.  І таки став наймолодшим слухачем на ринку бізнес-освіти  України того часу. Сьогодні він - один з найефективніших ТОП-менедждерів України.

Він – це Максим Бахматов. Людина відома у різних іпостасях. Одні пам’ятають його як шоумена та генпродюсера українського Comedy Club. Інші – як блогера, що, збираючи кошти на благодійність, 33 дні жив за склом вітрини одного з магазинів на Хрещатику. Треті захоплюються тим, як на посаді гендиректора він змінив ВДНГ.  Четверті в захваті від проектів, реалізованих ним на посаді керуючого партнера першого в Україні інноваційного парку UNIT.City.

Двадцять третього вересня Віталій Кличко призначив Максима Бахматова своїм радником , назвавши його «кризовим менеджером».  І свій 54 вечір на посаді Максим провів у Бізнес-школі МІМ, розповідаючи про …трафік в столиці, ремонт Шулявського мосту і зовсім трохи про те, як 18 років тому МІМ круто змінив його життя.  Хоча насправді ця зустріч з слухачами програми МВА мала бути присвячена темі ефективності в бізнесі. Але Максим спізнився на 30 хвилин через затори, які все частіше паралізують столицю, тому життя саме продиктувало тему розмови – трафік Києва і рішення мерії, які його поліпшать.

Максим любить Київ, і називає комфорт його мешканців та гостей – пріоритетом роботи мерії.

Особливі стосунки у Бахматова і з Бізнес-школою МІМ. Він щиро вважає МВА в МІМ – тим, що визначило його долю як менеджера.

«Я не пригадаю нічого, з того, що я почув навчаючись у МІМ. Та й підходи до ведення бізнесу за цей час вже багато разів мінялись. Але саме тоді у 2002 році, коли я вчився на МВА в МІМ, я зрозумів ключову  річ, яка визначила моє життя – хочу бути власником, а не найманцем», -  говорить Бахматов.

За ці 16 років, які МІМ знайомий з Бахматовим, все , що він починав чи до чого був долучений, мало успіх.

Сам він каже, що люди, які працювали в його проектах, на ринку праці стають коштувати в два-три рази дорожче. І він теж готовий платити адекватному працівнику, який йому підходить  й дві, три ринкові ціни.

«У мене є правило: делегувати тільки тим, кому довіряю. Тому я не беру в команду тих, кому не можу довірити роботу над проектом», - розповів Бахматов.

Максим Бахматов не користується додатками для планування часу, бо не бачить в них сенсу. «Всі плани в мене розподілені за пріоритетністю — одразу роблю найважливіше. Дотримуюсь принципу Парето: 20% справ вирішують 80% проблем. Це правило діє як в роботі, так і в особистому житті», - пояснює Максим.

«Насправді навчатися управлінню можна нескінченно», переконаний Максим БАХМАТОВ, але головне: «Не працюйте з мудаками! Непорядні, злі та агресивні люди нівелюють успіхи всієї команди. Ніякими грошима це не компенсується».