Хостел для друзів у Львові допомагатиме відновитися тим, хто вирвався з пекла

04 квітня 2022

Своєрідну екстрену житлову допомогу починають надавати переселенцям у Львові. Хостел для друзів VAO обладнала група волонтерів у приміщенні колишнього ювелірного цеху. Один з членів команди, Олег Шапоренко, є слухачем програми МВА в МІМ. У звичайному житті він займається маркетингом, але на сьогодні інші пріоритети – всі зусилля кинуті на те, щоб допомогти людям, котрі змушені тікати від бойових дій в більш безпечні місця.

Головна ідея, з якою було створено цей заклад, – дати комфортне і безпечне, дружнє середовище для тих, хто переніс важкі життєві події і потребує прихистку не лише у якості даху над головою, а, найперше, в якості того середовища, де приймуть, підтримають і буде змога набратися сил для подальшого руху.

Фактично, весь проєкт тримається на дружній підтримці – одні друзі, власники згаданого приміщення площею 500 кв.м, одразу ж пристали на пропозицію переобладнати його під тимчасове житло для переселенців. Інші друзі, в тому числі, європейські, допомагали з меблями і обладнанням. З часом команда розрослась до майже 30 осіб, які і триматимуть на своїх плечах адміністрування та обслуговування хостела.

- Європейські друзі передали нам за пару тижнів 50 двоярусних ліжок з дерева, побутову техніку для кухні, дитячі іграшки та ліжечка, посуд. В Україні ми зібрали кошти на кухонні меблі, отримали постіль, матраци і трохи побутових товарів. Ми маємо змогу вмістити 55-60 людей одночасно. Під час підготовки найбільше проблем і роботи було пов’язано з тим, що це промислове приміщення – мусили влаштовувати 10 чи 15 кіл прибирання, щоб зробити його придатним для проживання. Нам допомагали з ремонтом як професіонали, так і волонтери, - розповів Олег Шапоренко.

На сьогодні лишаються не закритими кілька позицій. Одна з ключових – приліжкові тумбочки, які волонтерська група готова навіть купити якнайшвидше (якщо не вдасться знайти безкоштовно), бо часу чекати три-чотири тижні, доки виготовлять на замовлення, немає, а пошуки готових виробів поки безуспішні. Також шукають ще один холодильник та пральну машину. 

- Ми плануємо забезпечувати триразове харчування безкоштовно для всіх переселенців. Приблизно на тиждень у нас є продукти і вода. Важко сказати, наскільки довго ця історія триватиме, тому ми шукаємо партнерів, які на постійній основі зможуть підтримувати хостел гуманітарною допомогою, харчами та коштами, якими ми зможемо покривати витрати на харчування, оплату комунальних послуг, опалення та електроенергію. У нас є волонтери, які готуватимуть – кухар, помічник кухаря. Ми беремо на себе в тому числі прибирання і миття посуду, щоб не турбувати людей та не влаштовувати незручності та черги. Волонтери допоможуть з цим, щоб люди могли більше відпочити. Також будемо допомагати доглядати за дітьми, створюємо розвиваючі програми, зробили невелику ігрову кімнату, де вже є книжки, іграшки. Одним словом, ми створюємо комфортну домівку, де би людям було спокійно, - говорить Олег Шапоренко.

Хостел не передбачатиме тривалого проживання – це буквально кілька днів, щоб перевести дух, максимум два тижні, адже чи не щодня хтось виривається з пекла і потребує безпечного місця й турботи. Ми хочемо допомогти якомога більшій кількості людей. За ті кілька днів, доки людина приходитиме до тями, волонтери допоможуть їй з контактами стосовно пошуку роботи, перенавчання та розібратися з іншими поточними питаннями. Крім того, вже є домовленості з дружніми ініціативами, які допомагатимуть з організацією груп психологічної підтримки.

Скористатися прихистком зможуть і жінки і чоловіки. На жаль, наразі умови не дозволятимуть приймати людей з домашніми тваринами. Для реєстрації незабаром запустять чат, де можна поспілкуватися з волонтерами та з тими, хто проживає чи мешкав раніше в хостелі.  А також працюватиме зручний та простий телеграм-бот, інструмент для реєстрації і поселення, за допомогою якого можна перевірити чи є місця, чи можна поселитися і на який термін, та отримати довідкову інформацію. 

Дізнатися більше про Хостел для друзів VAO можна на платформі Facebook та Instagram. Пожертви збирають через сервіс Patreon та за реквізитами:

ПриватБанк 4627055113139074 (Шапоренко О.І.)

monobank 4441114424314787 (Шапоренко О.І.)

PayPal oleg.shaporenko@gmail.com