Кінець доби Facebook чи черговий корпоративний скандал? – огляд FT&WSJ

08 жовтня 2021

Facebook втрапив у чергову низку корпоративних скандалів на додачу до витоку даних – про це написали одночасно і WSJ і FT. Цього разу корпорацію звинуватили у максимізації залученості користувачів за рахунок їхньої безпеки. Про це говорить Френсіс Хауген,  колишня співробітниця компанії, яка однією з перших сповістила про ці негаразди. Зокрема, вона говорить про «гарячі» пости, які заохочували користувачів до клікання і стосувалися найбільш контраверсійних тем. Часто такі пости ставали передумовами залежностей, знущання та розладів харчової поведінки. Ба більше, прозвучали закиди щодо провокації подій у Конгресі 6 січня 2021 р. – штурму із спробою озброєного захоплення. Пані Хауген заявляє, що вона має документи, які підтверджують це, хоча чинні представники компанії усе заперечують. У відповідь на все це, Facebook посилив секретність, щоби запобігти витоку інформації, яка може зашкодити репутації. Навіть розглядають можливість судового позову проти Френсіс Хауген за крадіжку внутрішніх документів.

У Європі продовжується  газова криза. Ринок гойдається, а пропозиція Росії щодо стабілізації цін на газ тільки додає амплітуди розкачуванням, констатує FT. Російський президент натякнув, що Газпром розглядає можливість збільшити поставки газу. Торговці блакитним паливом кажуть, що однією з причин зростання цін на газ, є зменшення обсягу його поставок. Російська сторона заявляє, що вони постачають більше газу, ніж зобов’язувалися, через українську газотранспортну систему. Це – відповідь на звинувачення у тому, що Росія обмежує поставки до того, як запрацює Північний потік.

Бондіана у 20 сторіччі була явищем культурним, дарма що багато хто критикував ці фільми як взірець «низького» жанру. Але популярність від цього не стала меншою. Про прем’єру останньої стрічки за участі Деніела Крейга, Бонда №6, який з’явився у цій ролі 15 років тому, пише WSJ. Всі належні елементи на місці – авто Астон Мартін, світ на грані загибелі від дій скаженого терориста, який здурів через бажання помсти, біологічна загроза, гарні жінки. Бондіана стала популярною тому, що відображає у кожному фільмі всі сучасні соціальні конвенції та технічні здобутки. Нинішня стрічка  – не виняток. Тут з’являється новий агент 00 – жінка, до того ж, афроамериканка. Що відрізняє нинішні фільми від попередніх, так це акторський склад. Всі виконавці головних ролей – з вищої ліги. Достатньо згадати Деніела Крейга, який має репутацію серйозного актора та радує нас талантом та професіоналізмом, Ральф Файнс, відомий як драматичний актор, Рамі Малек, якого ми знаємо за роллю Фредді Меркюрі, а також, Леа Сейду – улюблениця французької публіки. Вердикт WSJ однозначний – треба дивитися.