Компанія FinPoint провела модуль для групи DBA

17 листопада 2020

Програма для групи DBA (Doctor of Business Administration) поточного набору сконцентрована на проблемах сімейних бізнесів та бізнесів, якими володіють кілька власників. 6 і 7 листопада в МІМ пройшов черговий модуль, який був присвячений темі продажу/ придбання таких бізнесів.

«Є три етапи успішного бізнесу: перший – опинитися в потрібний час в потрібному місці, другий – знайти відповідних людей, і третій – вчасно вийти з бізнесу. Ми присвятили два дні останньому етапу, тому що момент продажу свого або покупки нового бізнесу є, напевно, найбільш чутливим для власників, особливо в Україні. Цей модуль спеціально для нашої програми розробила одна з провідних інвестиційно-банківських компаній – FinPoint, яка з 2009 року є стратегічним партнером Rothschild & Co – глобального фінансового консультанта», – зазначила Ліна Хасан-Бек, професор кафедри бізнес-адміністрування, к.е. н., директор програми DBA.

Леонід Кир'ян, партнер FinPoint, узагальнив і конкретизував основні етапи, які належить пройти людям, які хочуть продати або придбати бізнес, а також беруть участь в таких транзакціях, як злиття або поглинання. Були розглянуті питання підготовки бізнесу до продажу, оцінки його вартості і відмінностей в підходах покупців і продавців, а також основні договірні конструкції та документи.

Особливу увагу було приділено питанням організації угоди та її успішного закриття, враховуючи всі нюанси і підводні камені.

В результаті вийшов унікальний модуль, наповнений практично корисним змістом і цінною інформацією. Для наших слухачів, які є власниками бізнесу, тема була вкрай цікавою і корисною. Більш того, в подальшому вони можуть розвинути її в своїх дослідженнях.