Корпоративні партнери МІМ на першій лінії допомоги – рейтинг порталу Delo.ua

09 травня 2022

Найшвидше на будь-яку кризу, зазвичай, реагує бізнес. Уже в перші дні повномасштабної війни компанії самотужки здійснювали релокацію, допомагали співробітникам, намагалися зберегти матеріально-технічну базу, а значить робочі місця. Паралельно включилися в оборонні процеси – грішми, організаційно, виробничо.

Видання Delo.ua підготувало матеріал «Переможний раунд: ренкінг компаній, які вкладаються в оборону України», присвячений компаніям, які потужно включилися в допомогу тим, хто боронить Україну. Серед тих, хто потрапив до списку, чимало корпоративних партнерів МІМ.

Київстар

Компанія у перші дні війни перерахувала 10 млн грн благодійному фонду «Повернись живим». Також співпрацює із благодійними фондами «Твоя опора», «Let’s help» і «Карітас». Загалом «Київстар» уже спрямував 30 млн грн на гуманітарні потреби. Від початку війни компанія достроково зарахувала 1,4 млрд грн податкових виплат, щоб підтримати державу. У напрямку своєї основної діяльності  компанія у надскладних умовах ліквідувала понад 2 тис обривів волоконно-оптичних ліній зв’язку та продовжує успішно функціонувати. Київстар забезпечив доступом до інтернету більш як 800 укриттів у різних населених пунктах України.

Нова пошта

У перші дні війни компанія перерахувала 25 млн грн на допомогу українській армії та надала понад 100 своїх автівок військовим та волонтерам. У межах проєкту Humanitarian Nova Poshta перевезла 8,5 тис. тонн гуманітарної допомоги з-за кордону та по Україні. Це 425 фур із провізією, амуніцією, медикаментами, одягом, засобами гігієни. Нова Пошта продовжує щодня безкоштовно доставляти 250-300 тонн допомоги з-за кордону. Нині працюють 4,5 тис відділень в усіх областях, 8500 вуличних поштоматів та адресна доставка, яка охоплює 6 тис. міст.

Датагруп

Спільно з військовою адміністрацією у Київській області компанія створила колцентр для допомоги населенню, також її фахівці блокують вебресурси агресора. На початку березня "Датагруп" разом з Volia запровадили програму із забезпечення високошвидкісним інтернетом укриттів та бомбосховищ по всій країні. Станом на кінець квітня компанія підключила до інтернету понад 400 об’єктів цивільного захисту у 18 областях України, 100 з яких у Києві. Також "Датагруп" та Volia авансували 50 млн грн податків та відкрили вільний доступ до перегляду національних інформаційних каналів для усіх охочих в Україні та за кордоном. 

Лінія магазинів Єва

Від початку бомбардувань українських міст компанія регулярно постачає українцям товари першої потреби. Станом на 20 квітня вже опрацьовано понад 300 таких запитів від волонтерів, ЗСУ, ТрО, лікарень, шпиталів. І ця кількість зростає. На початку березня до держбюджету компанія перерахувала 110 млн грн податків. До БФ "Повернись живим" спільно з Varus мережа спрямувала 5 млн грн. 

EPAM

Одразу після повномасштабного нападу Росії ЕРАМ виділив 10 млн грн представництву Червоного Хреста. Компанія створила власний Фонд допомоги Україні для підтримки благодійних організацій, які надають допомогу по всій країні. Понад 440 тис. грн фонд передав громадській організації ASAP Rescue, яка проводить рятувальні операції. ЕРАМ University та AWS допомогли з міграцією критичної інфраструктури до хмарних сервісів понад 15 університетам Харкова, Києва, Сум, Миколаєва, Херсона, Одеси та інших міст. Дві карети швидкої допомоги, придбані європейським офісом компанії, разом з медикаментами передали лікарям Дрогобича.

Астарта

Ми вже писали про особистий досвід окремих співробітників компанії, які і допомагають фронту, і боронять країну. Реалізуючи свою гуманітарну місію, «Астарта» підтримує військових, територіальну оборону та цивільне населення України, яке постраждало внаслідок війни. Станом на 25 квітня агропромхолдинг надав допомогу на майже 60 млн грн у співпраці з військово-цивільними державними адміністраціями. Це більше 590 тонн продуктів харчування, 85 одиниць автотранспорту та інші матеріальні ресурси. Також компанія доставила майже 2000 тонн гуманітарних вантажів Всесвітньої продовольчої програми ООН, та понад 2500 тонн продовольства громадам в рамках гуманітарної місії з Посольством Швейцарії в Україні. «Астарта» долучилася як генеральний партнер до гуманітарного проєкту Common Help UA і доставила майже сотні організацій та громад у 13 областях України понад 120 тонн гуманітарної допомоги тільки від західних партнерів проєкту. Також холдинг надав харчування, ліки, одяг та засоби гігієни більш ніж 60 тисячам евакуйованих мешканців. Працівники компанії теж активно долучилися до благодійної справи – регулярно перераховують до 50% місячного доходу на допомогу збройним силам України, виготовляють та формують додаткові продуктові набори.

ІТ-інтегратор

Так само  з перших днів війни компанія з одного боку підтримувала власний колектив, а з іншого – активно включилась у волонтерство. На сьогодні, розробник та постачальник рішень у галузі інформаційних технологій відновив повноцінну роботу ІТ-сервісів. Тепер головний офіс компанії розташований у Львові, де незадовго до війни був облаштований резервний офіс та технічний майданчик для підтримки клієнтів. Один із затребуваних напрямів діяльності компанії у воєнний час — кібербезпека. Компанія надає відповідні консультації, допомагає замовникам, пропонує безкоштовні продукти з кібербезпеки. Працює окрема група з кіберзахисту.  Деякі співробітники на волонтерських засадах збирають кошти на потреби військових, допомагають фонду "Повернись живим" з логістики. Компанія закликає вендорів надати Україні безумовний пріоритет щодо закупівель та отримання IT-обладнання зі складів у найближчих європейських країнах, зокрема зарезервованого для постачання у рф.

Добробут

Від перших днів війни лікарі "Добробуту", однієї з найбільших приватних медичних мереж України, лікують поранених співвітчизників у режимі 24/7. Невідкладну медичну допомогу захисникам країни та більшість медичних послуг населенню мережа надає безоплатно. Компанія збирає кошти на закупівлю медикаментів, ургентні операції та відкриття пересувного пункту медичної допомоги для мешканців звільнених від окупантів територій. Діяльність благодійного фонду "Фундація Добробут" перепрофілювали під потреби військових. За перший місяць роботи фонд надав медичну допомогу на 789 тис. грн.

Фармацевтична компанія «Дарниця»

Війна показала, як швидко в країні може статися дефіцит ліків. Ажіотажний попит, закриті іноземні фармкомпанії на території України, обмежений імпорт ліків і сировини спричинив колапс системи охорони здоров’я.  У березні МОЗ закликав українців купувати ліки, зважаючи на їх діючу речовину, а не бренд лікарського засобу. За 2 місяці військової агресії «Дарниця» безкоштовно передала медичним установам та волонтерським організаціям майже 700 тис. упаковок лікарських засобів на суму більше 32 млн грн. Також компанія за власний кошт ввезла до країни 10 тис. упаковок стратегічно важливого гемостатика Celox та безкоштовно передала до шпиталів, ТРО, ЗСУ. В квітні «Дарниця» відкрила власний кол-центр, щоб допомагати українцям у пошуку ліків будь-якого виробника по всіх відчинених аптеках.