Лідерство та інновації: Клаудіо Рівера провів онлайн-курс для слухачів МІМ

18 грудня 2020

Бізнес-освіта потребує постійного обміну досвідом, особливо з іноземними викладачами. У 2020 році МІМ не полишає традицію запрошувати спікерів з різних куточків світу (особливо з партнерських бізнес-шкіл), які діляться своїми напрацюваннями за межами стандартних програм. У грудні ми організували міні-курс «Створення потенціалу для провідних інновацій», спікером якого став Клаудіо Рівера – заступник декана та асоційований професор з лідерства Ризької Бізнес-школи РТУ, директор бакалаврату з бізнесу та ІТ в Університеті Нью-Йорку. У сфері його компетенцій – реформи в освіті, розвиток стартапів та програми лідерства.

Онлайн-курс складався з двох модулів. Перший, який відбувся 9 грудня, був присвячений темі розуміння свого справжнього лідерського профілю та його оцінки. Учасники працювали в окремих кімнатах Zoom, обговорювали питання лідерства та інновацій, виходячи зі свого досвіду. Зокрема, говорили про те, які перешкоди у впровадженні інновацій управлінці бачать у своїх компаніях (опір співробітників, технічні бар’єри, відсутність системного мислення та постійного фінансового джерела підтримки інновацій). Також учасники виділили, які навички та компетенції потрібні лідерам, щоб реалізувати інновації (дисципліна, демократичність, емпатія тощо).

«Ідеальної моделі лідерства не існує, але коли ми говоримо про управління людьми, важливо знати свої сильні та слабкі якості, розуміти, ким або чим доповнити те, чого вам не вистачає», – зазначив Клаудіо Рівера і допоміг учасникам зробити відповідні висновки про них самих.

Під час другого модулю, який відбувся 16 грудня, акцент був на командному лідерстві. Клаудіо Рівера надав інструменти для детального аналізу спроможності компанії підтримувати та впроваджувати інновації. Учасники виконували багато практичних завдань, які надали можливість по-новому подивитися на звичні речі та механізми роботи з командою.

«Цікавим практичним досвідом стало завдання на самооцінку своєї організації за методикою «чотирьох хвиль розвитку»: від першої хвилі, в якій опинилися традиційні закриті організації на основі влади сили та примусу, до четвертої, основа якої – стартапи, де дискусії відкриті, а керованість не дуже висока. Підводячи підсумки, Клаудіо Рівера наголосив на тому, що ідеальної хвилі, в якій має знаходитися компанія, немає. Тож головний вектор роботи в командному лідерстві – укріплення слабких місць у моделі керівництва компанією та вибіркова лібералізація управляння», – відзначив Олександр Сударкін, директор програми МВА, к.е.н., доцент кафедри менеджменту та економіки Бізнес-школи МІМ.