Максим Бахматов: «Сенс МВА – не лише навчання, але й досвід, який здобуваєш від інших»

03 грудня 2020

Нещодавно у видавництві «Bookchef» вийшла «П’ятирічка Бахматова» – книга українського підприємця, радника мера Києва Віталія Кличка. В ній Максим Бахматов ділиться своїм життєвим досвідом, підкріплюючи факти цікавими історіями. Одна з глав присвячена навчанню автора на програмі МВА в Бізнес-школі МІМ, адже цей період на початку 2000-х став переломним у житті 23-річного Бахматова. Максим зазначає, що саме будучи студентом МІМу він усвідомив, що хоче стати незалежним бізнесменом.

«Найцінніше у такому навчанні, мабуть, не престижна освіта, здатна відчинити для тебе всі двері у світі бізнесу, а можливість спілкуватися з власниками підприємств. Вчитися не з книжок, а на реальному досвіді. Вони діляться своїми кейсами, життєвими історіями, успіхами й невдачами – всім тим, що допоможе уникнути помилок та ухвалити правильне рішення у тій чи іншій ситуації. Викладачі вміло трансформують цю інформацію й у результаті ти дістаєш усе це як науку й нові знання. Ось у тому і полягає сенс МВА – це не лише навчання, а й досвід, який ти здобуваєш від інших. Під час навчання я усвідомив, що хочу займатися бізнесом. Не хочу працювати на когось», – пише Максим Бахматов.

Загалом «П’ятирічка Бахматова» – це книга про розвиток і успіх, ефективність і вміння керувати часом та іншими ресурсами від «хлопця, який зумів сам чогось досягти».