Мережа «Мікроекономіка конкурентоспроможності» (США) засудила російську агресію

23 березня 2022

МІМ продовжує працювати з нашими міжнародними партнерами щодо припинення співпраці з російськими університетами. Дякуємо мережі «Мікроекономіка конкурентоспроможності» (The Microeconomics of Competitiveness (MOC)) Інституту стратегії та конкурентоспроможності Гарвардської бізнес-школи за чітку позицію:

"Мережа мікроекономіки конкурентоспроможності (MOC) засуджує військове вторгнення Росії в Україну та припиняє співпрацю з російськими академічними установами, які виправдовують війну. Ми підтримуємо наших українських колег, здоров’я та свобода вибору власного способу життя яких опинилися під загрозою.

Президент Путін, віддаючи наказ про військові напади на Україну, вчинив злочин проти миру в порушення статті 2 Статуту ООН. Військові акти Росії проти Україну приносять величезну кількість жерств та людських страждань, призводять до подальшого придушення громадянських свобод росіян і ставлять під загрозу міжнародну безпеку.

Мережа MOC – це глобальне співтовариство академічних установ, які проводять навчання, дослідження та політику щодо конкурентоспроможності як засобу сприяння спільному процвітанню. Участь у нашій спільноті ґрунтується на спільній прихильності до взаємної поваги, мирної співпраці через кордони та поваги до прав людини. Дії Росії порушують ці принципи.

Зараз наша основна турбота – здоров’я та свобода наших українських колег. Ми хочемо допомогти; багато членів МОС вже особисто та через свої академічні установи беруть участь у гуманітарних зусиллях для України. Через Європейський відділ MOC ми будемо координувати діяльність, щоб пропонувати онлайн-лекції, спільні дослідницькі проєкти та посади.

Це війна, яку розпочав (і може зупинити) президент Путін. Росіянам систематично брешуть, а тим, хто засуджує війну, загрожує судове переслідування – ми вшановуємо їхню мужність. Але ми також глибоко стурбовані тим, що російські університети виказали офіційну підтримку цієї злочинної війни. Мережа MOC припинить будь-яку співпрацю з російськими академічними установами, які зайняли цю позицію"