«Ми не виключаємо, що це будуть і літаки» – випускник МІМ Андрій Римарук про дозвіл фонду “Повернись живим” купувати товари подвійного призначення

24 червня 2022

Благодійний фонд "Повернись живим" першим в Україні отримав офіційне право купувати з-за кордону товари військового призначення. Тепер він може напряму співпрацювати з виробниками та цілком можливо, що закуплятиме навіть літаки чи гелікоптери.

Про це 24 каналу розповів голова військового відділу благодійного фонду "Повернись живим", випускник Бізнес-школи МІМ, Андрій Римарук. Він підтвердив, що тепер фонд може купувати військові товари подвійного призначення.

Цей дозвіл дає фонду напряму комунікувати з виробниками без посередників чи інших людей, які беруть якийсь відсоток за свою роботу. Тож, перш за все, фонд буде економити гроші та купуватиме товари якомога дешевше. Окрім того, у виробників це буде гарантія якості.

- Ми не виключаємо того, що перейдемо до військового високоточного озброєння, зокрема закупівлі летального озброєння. Ми не виключаємо, що це будуть навіть і літаки, – заявив Римарук.

Таким чином, озброєння буде дешевшим, але все залежить від позицій, продукції та країн.

- Це буде дешевше на 5-30%. Навіть якщо це буде економія близько 300 тисяч гривень, то ці гроші знадобляться, бо зібрати їх не просто, – сказав Римарук. 

Перш за все, купують безпілотні апарати, їх за 4 місяці війни фонд придбав більше ніж 3,5 тисячі, це 70-80% від всіх квадрокоптерів, які зараз застосовуються в бойових діях. Паралельно фонд забезпечує необхідними технічними засобами снайперів, окрім зброї та боєприпасів, бо це надає держава.  Третій масштабний проєкт – фонд закрив запит бойових підрозділів ЗСУ, які зараз ведуть бій, у засобах зв’язку, типу "Моторола". Вартість однієї такої – від 700 до 1200 доларів, їх закупили близько 3,5 тисяч.

Також фонд зараз переходить на забезпечення ЗСУ безпілотними комплексами і вже наприкінці червня передасть 10 комплексів "Лелека-100", потім ще 15.