Мікроекономіка конкурентоспроможності. Новини з Бостону

З 4 по 6 грудня у Бостоні, США, відбувся семінар «Мікроекономіка конкурентоспроможності»

13 грудня 2017

З 4 по 6 грудня у Бостоні, США, відбувся семінар «Мікроекономіка конкурентоспроможності» (MOC - Microeconomics of Competitiveness), на якому був присутній наш Віце-президент, викладач, завідувач та професор кафедри менеджменту та економіки МІМ, д.ф.-м.н., Вячеслав Покотило.

Тема семінару і присутність на ньому важливі для Бізнес-школи з багатьох причин, але ми виділимо дві з них.

По-перше, відповідно до договору про афілійоване членство в мережі МОС Інституту Стратегії та конкурентоспроможності Гарвардської бізнес школи (Microeconomics of Competitiveness, Institute for Strategy and Competitiveness - ISC, Harvard Business School) Бізнес-школа МІМ має право викладати курс «Мікроекономіка конкурентоздатності», використовуючи матеріали розроблених до цього курсу проф. Майклом Портером та іншими викладачами Гарвардської бізнес школи (HBS).

Наша Школа є єдиним представником України в мережі МОС, яка станом на кінець 2017 року об’єднує 120 активних інституційних членів – університетів та бізнес шкіл з усіх континентів.

По-друге, на семінарі були представлені оглядові лекції професорів HBS М.Портера, К.Кетелса, Х.Такеуші та інших, а також методичні рекомендації, щодо використання кейсів та інших навчальних матеріалів до курсу, які доступні завдяки спеціалізованій інтернет-платформі HBS. Окремий день семінару було присвячено доповідям, в який представлені результати досліджень кластерів та конкурентоздатних територій різних країн світу. Цього року представлялись результати досліджень учасників з Італії, Німеччини, Мексики, Таіланду, Румунії).

На семінарі були представлені результати недавніх досліджень Майкла Портера та Катерини Гель, присвячені аналізу політичної системи США за допомогою методів, які зазвичай використовуються для аналізу бізнесу.

Курс МОС побудований на ідеях М.Портера, який досліджував конкурентоздатність бізнес компаній і дійшов до висновків про умови конкурентоздатності територій та країн. В своєму повному об’ємі курс викладається в багатьох університетах в рамках магістерських програм спрямованих не лише (і не стільки) на керівників компаній, але й на представників регіональних та національних урядів. В Бізнес-школі МІМ курс включений в програму МВА РА. Елементи курсу використовуються на програмах
МВА, SE MBA та PMD «Управління бізнес-процесами», PMD «Менеджмент і Лідерство».

Фотозвіт події

Мікроекономіка конкурентоспроможності. Новини з Бостону - МІМ - перша бізнес-школа
Мікроекономіка конкурентоспроможності. Новини з Бостону - МІМ - перша бізнес-школа
Мікроекономіка конкурентоспроможності. Новини з Бостону - МІМ - перша бізнес-школа