МІМ став платформою для проведення Міжнародного Форуму «AgroGreenDeal-2022»

23 лютого 2022

Міжнародний форум «AgroGreenDeal-2022: екотрансформація агросфери та відповідальність громад» відбувся на базі Бізнес-школи МІМ. Понад 350 учасників в онлайн і офлайн режимі долучилися до обговорення перетворень, яких вже нині потребує аграрна сфера.

Партнерство у проведенні такого потужного заходу є стратегічним для Бізнес-школи, зазначила Президент МІМ Ірина Тихомирова.

- Чому МІМ є партнером цього поважного заходу і що в нас спільного? Коли ми кажемо про освіту, вона завжди спрямована у майбутнє – ми вчимо зараз для того, щоб використовувати ці знання і навички завтра. Коли ми кажемо про Green deal, ми теж говоримо про майбутнє. І нині думати, втілювати і наближати його таким, яким ми хочемо його бачити, це наше основне завдання. Це те найкраще, що ми можемо зробити у нинішніх умовах.

Ще у 2020 році Україна оголосила про приєднання до Європейського зеленого курсу. Це визначає певні зобов’язання перед державою, однак, перетворення потрібні найперше самій аграрній галузі. Йдеться, наприклад, не тільки про збереження родючості ґрунтів, але і про їх відновлення, оскільки ресурси поки що використовуються здебільшого в режимі досить стрімкого виснаження.

- Українське АПК важливе не просто для економіки України – його значення для кожної громади переоцінити важко. Агробізнес є формуючим для бюджету не лише на національному рівні, але й на локальному, - зазначила в своєму виступі Ольга Трофімцева, Посол з особливих доручень МЗС України.

За її словами, 41% від усіх експортних надходжень і загалом 15% ВВП країни якраз за агросектором. Враховуючи, що протягом двох останніх років карантинні обмеження завдали суттєвої шкоди ланцюгам створення продукції у надходженні від виробника до споживача тощо.

За словами Олександра Домбровського, Голови правління громадської спілки Global 100 RE Ukraine, Заступник голови правління, директор департаменту енергоінновацій та енергоефективності МХП, нинішній порядок денний витіснив з фокусу уваги питання глобального потепління та зміни клімата, та як це все впливає на економічний розвиток. Однак, саме ці речі визначатимуть майбутнє не лише країни, але і світу.

- За 2021 рік глобально втрачено більше 5 млн тонн землі, еродовано - близько 7 млн гектарів і ще 11 млн гектарів зазнали опустелювання. Ми повинні розуміти, що ці тренди накопичуються. Ми повинні знати про ці зміни і як на них реагувати. Мені дуже приємно, що МІМ – наш стратегічний партнер і ми постійно проводимо разом багато різних заходів. Їх уже більше двох десятків, чверть з яких саме аграрного спрямування.

Форум підтримали державні органи, а також Офіс Президента України. Участь у заході взяла заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук. За результатами дискусій організатори напрацюють резолюцію, яка буде передана до профільних законодавчих і виконавчих органів влади. Це має допомогти у напрацюванні інструментарію для впровадження європейського «зеленого» законодавства в Україні, наголошують організатори.