МІМ став співорганізатором Міжнародної конференції щодо збереження родючості ґрунтів

09 грудня 2021

Як зберегти родючість ґрунтів, відновити ті, які вже зазнали деградації, а також про зміну аграрних звичок в обробці землі та ймовірні наслідки, якщо такого переосмислення не відбудеться, говорили учасники II Міжнародної конференції «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості». Онлайн-трансляцію заходу забезпечила Бізнес-школа МІМ, яка виступила співорганізатором разом із ТД «БТУ-Центр», громадськими спілками «Органічна Україна» і «Global 100% RE Ukraine».

На сьогодні чверть поверхні земної кулі складають деградовані ґрунти, і щороку родючі землі зменшуються на 24 млрд тон. За таких тенденцій прогнози на наступні 30 років невтішні – до 95% ґрунтів можуть бути деградовані. В Україні дослідники спостерігають зниження родючості майже по всій Україні, і цю тенденцію підтверджують опитування серед тих, хто працює на землі. Власне, провідна мета конференції – поширити практичний і теоретичний досвід фахівців. Про те, що тема на часі, свідчить жива цікавість до неї – кількасот учасників та великий потік запитань, які надсилали ще до початку конференції.

- Щойно ми відзначили Всесвітній день здоров’я ґрунтів, і це підтверджує, наскільки ця тема важлива і наскільки гостро стоїть на порядку денному не лише в Україні, а у багатьох країнах світу. Мене надзвичайно тішить проведення цього заходу – це перший такий формат в Україні, коли ми за цією темою збираємо представників як мінімум трьох важливих стейкхолдерів –  держави, науки і бізнесу, який залежить і впливає безпосередньо на ґрунти, - зазначила модератор конференції, Президент Української національної технологічної платформи «Агропродовольча платформа», в.о. Міністра аграрної політики 2019 року Ольга Трофімцева.

Бізнес-школу МІМ в цьому процесі можна одночасно зарахувати і до стейкхолдерів, і до провайдерів ідей сталого розвитку. Президент МІМ Ірина Тихомирова у своєму вітальному слові наголосила, що інституція мінімум три роки активно підтримує діалог на тему сталого розвитку і інтегрує цю ідею у навчальні програми для управлінців і топ-менеджерів.  

- Я рада, що ми зібралися у такому форматі, використовуючи сучасні технічні можливості, які може надати МІМ для проведення заходу. Цей діалог сьогодні невипадковий для нас, бо ми як бізнес-школа, яка навчає управлінців, усвідомлюємо, що зараз неможливо розвивати бізнес, не думаючи про зелену енергетику, про відновлення і сталий розвиток. Бізнес не може розвиватися, якщо він не думає про те, які ідеї сталого розвитку він буде втілювати у себе. Сьогодні це вже є обов’язковим, подібно до дрескоду. І цей дрескод має бути втілений, - наголосила Ірина Тихомирова.

Голова правління ГС «Global 100% RE Ukraine» Олександр Домбровський зазначив, що рік тому, коли лише почали міркувати над проведенням такої конференції, назва «національний виклик» здавалась занадто гучною, але минув час і стало зрозуміло, що проблема значно ширша, а отже і вирішувати її потрібно масштабно.

- Ми розуміємо, що проблема родючості і відродження – це не просто національний, це глобальний виклик, на який ми сьогодні повинні реагувати всім світом. Тому що за великим рахунком у нас є дві тези – нам потрібно нагодувати світ і нам потрібно зберегти планету. І це складна формула, яка поєднує в собі  велику кількість проблем і велику кількість можливостей одночасно. Принагідно, я би хотів подякувати Бізнес-школі МІМ, яка є нашим постійним партнером і майданчиком для дуже професійних дискусій, - сказав Олександр Домбровський.

Протягом конференції учасники обговорили три напрямки: визначили проблематику та окреслили поточну ситуацію та прогнози, поділилися практичними кроками, технологіями та історіями успіху від агробізнесу, а також обговорили роль держави та неурядових проєктів у процесі збереження родючості ґрунтів.