МІМ створює Школу експортерів у Таджикистані. Підписано Меморандум про співпрацю з Агентством з експорту Таджикистану

26 травня 2021

25 травня Президент Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова та директор Агентства з експорту при Уряді Республіки Таджикистан Шавкат Бобозода підписали Меморандум про співпрацю. Метою документу є встановлення і подальший розвиток взаємовигідного та довгострокового співробітництва. До того ж передбачається, що МІМ і далі буде надавати послуги з навчання у сфері освіти експортерів Республіки Таджикистан.

Нагадаємо, що співпрацю з цією державою було розпочато у березні 2021 року з 2 навчальних програм для представників Агентства з експорту Таджикистану та державного унітарного підприємства «Таджінвест». Програми націлені на те, щоб фахівці підвищили персональні компетенції та стали тренерами в компаніях, які працюють в експортному напрямку та залучають інвестиції в Таджикистан. Наразі «експортна» програма трансформується в сталу «Школу експортерів», яка буде діяти на постійній основі. Про це під час форуму «Бактрія Фуд-2021» в місті Бохтар (Таджикистан) розповіла Ірина Тихомирова:

«Важко експортувати товари, якщо йдеться тільки про виробництво та переробку продуктів. Адже для ефективного експорту потрібні додаткові знання. Ці знання пов'язані з юридичними, цифровими особливостями, нюансами страхування, навіть таким, здавалося б простим питанням, як переговори. Завдяки мудрості та сміливості уряду Республіки Таджикистан та керівництва Агентства з експорту, пана Бобозода, за кошти донорів ми розпочали програму підготовки експортерів, яка допоможе зробити експорт такжикської продукції більш ефективним. Наша програма розвивається дуже успішно і набуває стійкості. Сьогодні ми вже говоримо не просто про програму навчання, ми говоримо про створення цілої Школи експортерів, яка на постійній основі буде допомагати здійснювати експорт в Таджикистані більш ефективно».

Також Ірина Тихомирова відзначила, що учасники заходу присутні на історичній події - першому форумі «Бактрія Фуд-2021», адже Шавкат Бобозода запропонував зробити цей захід щорічним. Форум спрямований на розвиток торгівлі і встановлення ділових зв'язків в Центральній Азії та за її межами. Програма «Бактрія Фуд-2021» включає сесії за останніми трендами розвитку плодоовочевого сектора, транскордонної торгівлі, маркетингу, просування експорту, забезпечення відповідності стандартам та вимогам експортних ринків. В межах форуму проходить торгова виставка та ділові зустрічі виробників з міжнародними покупцями.

Пишаємося плідною співпрацею з урядом Таджикистану і бажаємо процвітання нашим новим міжнародним партнерам!