На новій програмі «Entrepreneurship» навчатимуть, як розпочати і розвивати власний бізнес

​2 березня у МІМ-Київ стартує нова навчальна програма «Entrepreneurship».

12 січня 2017

Щоб більше дізнатися про те, як побудована програма і в чому її переваги з-поміж інших, що пропонуються нині на ринку, поспілкувалися з ініціатором та керівником програми Гарі Реуше.

- Професоре Реуше, оскільки програма орієнтована на людей, які прагнуть розпочати власну підприємницьку справу, як Ви оцінюєте економічний клімат України для відкриття власного бізнесу?
Не будемо лукавити – проблеми є. Але з іншого боку, здійснюється багато реформ і підтримка МСП нині в пріоритеті. У цьому нам сприяють і європейські організації, багато програм яких спрямовані саме на покращення умов і допомогу в розвитку малого і середнього бізнесу. Ми повинні використовувати усі можливості, які вони нам надають. Нині в українській структурі МСП домінують підприємства-одноденки, фрілансери, псевдо-підприємці. З реформами ситуація зміниться: буде більше стартапів із стратегією розвитку, і їхня кількість зростатиме. МІМ-Київ буде частиною цього процесу змін і в майбутньому українські МСП будуть більше схожі на сектор малого та середнього бізнесу в Західній Європі.
- Хто потенційний слухач програми?
Курс розроблений для людей, які мають вищу освіту, певне розуміння сутності і функціонування бізнесу, а головне – прагнуть розпочати чи розвивати далі власну справу.
Якщо говорити про тих, хто вже навчався в МІМ-Київ, то курс буде корисним для випускників PMD-програм, адже він має зовсім інший практичний аспект і фокусується на малому та середньому бізнесі.
- Англійська для Вас – рідна, якою мовою все ж відбуватиметься навчальний процес?
Мої колеги викладатимуть рідною мовою, я – англійською. Слухачам це потрібно, адже багатьом з них треба будувати бізнес-зв’язки з іноземними колегами, готувати пропозицію для кредитування. Звичайно, ми б хотіли максимально використовувати англійську, але це не має якось обмежувати слухачів, які стурбовані, що у них не достатньо досвіду спілкування англійською. Тому будемо залучати нашого перекладача до спілкування, щоб підтримувати таких студентів.
- Які ключові теми будуть розглядатися на курсі?
Зосередимося на пошуку бізнес-ідеї, розвитку підприємницьких навичок, розробці бізнес-моделі. Звичайно, говоритимемо і про маркетинг, підбір команди, правові аспекти підприємництва, податки. Знайти фінансування для нового малого бізнесу дуже складно, тому тут ми дуже практично будемо розглядати, як отримати фінансову допомогу, зокрема поговоримо і про краудфандинг.
- Чи передбачає програма розгляд реальних кейсів, якщо так – хто буде ділитися своїми досягненнями?
Представники 4 компаній із сфер ІТ, агро, медицини і послуг, які розпочали свій бізнес, зросли і нині активно розвиваються. Серед них – і випускники МІМу, і ті підприємці, до бізнесу яких причетна наша бізнес-школа. Вони розкажуть про те, як знайшли «саме ту» ідею, як боролися з перепонами, які виникали на їхньому бізнесовому шляху, як розвивали свою справу крок за кроком. Щоб слухач міг побачити і почути про реальний український досвід, який зможуть використати у своїй практиці.
- Якими будуть практичні заняття?
Протягом усього навчального процесу слухачі будуть працювати над бізнес-планом – індивідуально чи в парі, для нового підприємства чи вже існуючого, яке хочуть розвивати, це може бути малий локальний бізнес чи бізнес закордоном. До закінчення курсу це буде ідеальний практичний план для початку нового бізнесу або ж хороший теоретичний варіант – ідея, яку можна реалізувати в майбутньому. Звичайно, буде значно цікавіше, якщо слухачі будуть працювати над бізнес-планом, який насправді хочуть втілити.
- Нині можна знайти багато онлайн-курсів, лекторіїв і шкіл, що пропонують навчити, як створити успішний бізнес. У чому перевага програми «Entrepreneurship», яку пропонує МІМ-Київ, від інших подібних.
У цій програмі сконцентровані найголовніші переваги МІМ-Київ: міжнародна оцінка якості викладання і головне – спеціалісти, які компетентні в будь-якому питанні ведення бізнесу, оскільки самі мають значний практичний досвід. Вони допоможуть учасникам курсу створити успішний практичний план. Більшість малих і середніх підприємств стають успішними не відразу: багато залежить від підготовки, а ми гарантуємо її високу якість.

Якщо Ви вже давно шукали подібну програму, та хочете дізнатися більше – телефонуйте (044) 285 02 85, або реєструйтеся на презентацію програми - 25 січня 2017 р.