На завершення EU4Business Week in Ukraine – блок практичних семінарів та воркшопів

​В рамках EU4Business Week in Ukraine відбувся 3-денний блок семінарів та воркшопів.

19 липня 2016

Європейські експерти Ерік Савой, Георгі Безіташвілі, Найра Маргарян та викладач МІМу Вадим Савельєв навчали учасників, як створити і розвивати коаліції організацій підтримки МСП, проводити якісний моніторинг та оцінювання проекту.

Члени організацій підтримки МСП активно дискутували та, об’єднавшись у групи, висували пропозиції для сприяння розвитку малого та середнього підприємництва (спрощення доступу до фінансування, отримання переваг від DCFTA, бізнес-освіта, посилення діалогу з владою та ін.).
У процесі творення власної коаліції, учасники вчилися писати position paper своїх майбутніх ініціатив так, щоби вони були дієвими у процесі комунікації й співпраці з донорськими організаціями та органами влади. Експерт з Вірменії Найра Маргарян проаналізувала результати роботи кожної групи, вказала на помилки та запропонувала, як їх відкоригувати. «Краще нехай у вашій ініціативі буде менше індикаторів, але вони – чіткі і конкретні», - узагальнила Найра Маргарян.
Після підбиття підсумків активісти отримали сертифікати про успішне проходження тренінгів.
Робота під час семінарів і воркшопів сприяла розширенню знань про аналітику та тонкощі формування державно-приватного діалогу між усіма зацікавленими сторонами. Наразі учасникам залишається тільки втілити отримані знання та власні пропозиції в українських реаліях.