«Навчання дало більше, ніж розраховував» – випускник програми CBMS Олег Соловйов

09 листопада 2022

Брі, гауда, дорблю та ще майже десяток інших сирів непрофесійний шоколатьє занурює в чорний або білий шоколад і надсилає всією Україною і навіть закордон. Уже під час великої війни Олег Соловйов вступив до Бізнес-школи МІМ і закінчив навчання. Освіта дала йому бачення, як підкорювати крафтовими солодощами іноземні ринки.

За тиждень до повномасштабного вторгнення Олег пішов навчатися у MIM за програмою CBMS, яку Бізнес-школа реалізувала вдруге у співпраці з Ремісничою палатою України. Бажаючи розвиватися не тільки в Україні, але і за її межами, Олег розумів, що знань для цього бракує. 

За його словами, навчання дало більше, ніж розраховував. Адже знайшов середовище тих, хто займається крафтом у Європі та отримав змогу тримати зв'язок з фондами, які допомагають у розвитку.

Структурно він уже уявив свій бізнес, побачив, як планувати розвиток, куди рухатися. Знає тепер, що кожну країну треба буде безпосередньо вивчати і дивитися, як там просуватися. Бо різні ринки по-різному реагують. І просувати свої цукерки там теж треба буде по-різному. 

На сировині Олег не економить. Шоколад – бельгійсько-швейцарський. Сири – не з дешевих, більшість – закордонного виробництва. 

Рецепти цукерок він вигадує сам. "Коли приходжу на роботу – для мене світу немає. Настільки це класно, що коли створюю рецепти, в мене не мурахи шкірою бігають, а дикобрази", – сміється. 

За три з половиною роки сирно-шоколадного бізнесу Олег каже, що отримував інвестиційні пропозиції, але відмовлявся: "Бачу, як має бути. А якщо хтось вкладе гроші, то матиме на це вплив". 

Водночас, не маючи досвіду продажів закордоном, каже, що з задоволенням скористався б допомогою в цьому. Поки таких пропозицій не було.

На авторських цукерках Олег не збирається зупинятися. Каже, що прагне змінити сталий світ солодощів: "Давно не було нового. Я хочу надихнути людей смакувати незвичайні цукерки".

Читайте повну історію Олега Соловйова, якою він поділився з LIGA.Life.