Ін’єкція концентрованих знань та дружнє спілкування: в МІМ відбувся випускний МВА та SE MBA

07 червня 2021

Більше 60 бонетів піднялося в повітря у першу п’ятницю червня, ознаменувавши фінал навчання для випускників двох груп МВА та групи SE MBA.

Президент МІМ Ірина Тихомирова наголосила на тому, що двері МІМ завжди відчинені для слухачів, які тепер стали частиною майже 8-тисячної спільноти випускників.

«Ми завжди вас тут чекаємо і ми завжди з вами. Нехай цей диплом буде точкою наступного відліку – ваших особистих успіхів, професійних і спільних успіхів нашої країни. Я упевнена в тому, що вам на все це вистачить знань, сил і сміливості».

Два роки навчання – неабияке випробування дисциплінованості для людей, чий робочий графік часто розписаний до хвилин. І все ж, управлінці, власники і засновники, розуміючи вагу навчання, тимчасово додали до свого розпорядку ще й студентську реальність.

«Я часто запитувала абітурієнтів – навіщо ви йдете до МІМ? Відповіді на стадії вступу були різні: узагальнити, відчути розвиток, отримати нові знання тощо. А тоді я часто думала – що утримує вас в МІМ, де викладачі різні щось запитують, і треба щось перездати, і переписати дипломну роботу. Мені здається, що в МІМ утримує всіх нас те, що називається радістю людського спілкування. Ми хочемо бути з вами, нам всім цікаво разом, і це мабуть той дух МІМ, який зберігається протягом багатьох-багатьох років», – сказала професор кафедри бізнес-адміністрування, к.е.н. Ліна Хасан-Бек у своєму вітальному слові.

Михайло Кухар у 2007 році отримав диплом SE MBA в МІМ, а пізніше повернувся сюди вже в якості запрошеного викладача. Звертаючись до тих, для кого навчання щойно завершилося, він побажав своє традиційне «зустрічати кризу з кешем, і позбавлятися його, щойно настають кращі часи»

«Вимушений сказати неприємну правду. У мене для вас є три погані новини. Перша – капіталізація всіх ваших компаній почне падати і падатиме впродовж усього кварталу, в 3-4 рази, а у когось і в 10. Курс гривні зірветься у прірву і добре, якщо долар зупиниться на 50. І третє, вам доведеться звільнити своїх найкращих людей, яких ви з такими зусиллями знаходили протягом останньої декади свого життя. Але є у мене для вас і хороша новина – все це відбудеться в 2030 році. Всі провідні аналітики планети єдині в своїй думці, що цикл економічного росту, який зараз розпочався, дасть поштовх для розвитку ваших компаній, а виручка буде зростати протягом найближчого десятиліття. У вас попереду одні з найкращих років у світовій історії за останні півстоліття. Я щиро бажаю вам скористатися цим і взяти максимум, бо може бути так, що за гроші, які ви заробите протягом наступних десяти років, вам доведеться жити до чергового підйому».

А ось що говорять про свої враження і про те, з чим йдуть з МІМ до подальших успіхів, самі випускники.

Артем Гензель, засновник ТМ “Fox Lingerie”:

«Я з гордістю можу сказати, що тепер я – член спільноти МІМ. Бізнес-школа розширила не тільки знання, але й кордони сприйняття бізнесу в цілому. За два роки наш бренд жіночої білизни Fox Lingerie зміг зробити колосальний стрибок – ми відкрили франшизні представництва в Еміратах (Дубай), в США (Нью-Йорк і Чикаго), також ми відкрилися в Азербайджані (Баку).

МІМ дає ін’єкцію концентрованих знань, які можна використовувати в усіх сферах життя. Ми використовували їх в просуванні нашого бренду. Сподіваюся, навчання дасть свої плідні результати і в подальшому. МІМ не дає конкретного інструменту, інсайду чи кейсу, він дає базу знань. І коли ти потрапляєш в якусь ситуацію і не знаєш правильного шляху виконання, десь всередині тебе звучить «а нам в МІМ говорили, потрібно робити отак». І відповідно десь на підсвідомості ти знаходиш правильний інтуїтивний шлях. У моєму випадку це спрацювало».

Ольга Козленко, ТОВ "Boeing Україна":

«В МІМ я прийшла за новими знайомствами. Це цінно не тільки для роботи, адже спілкування – це найважливіше у житті. А також я отримала нові знання, невідомі мені раніше в силу моєї першої освіти, і відповіді на ті питання, з якими я раніше не стикалась. Трохи сумно, що це все закінчилося, але сподіваюся, ми будемо продовжувати спілкування, а знання точно нікуди не подінуться – це точно назавжди. Навчатися треба завжди, бо наше життя досить динамічне. Знати все неможливо, але якщо людина вчиться, вона крокує в ногу з сучасним світом».

Бажаємо успіху нашим випускникам і нових, найнеймовірніших звершень!