Нові джерела отримання газу, падіння біткоіна і відлуння ковіду у торгівлі – огляд FT&WSJ

15 червня 2022

Виглядає, що ЄС, який нарешті назвав ігри росії з енергоносіями шантажем, знайшов нове джерело газу – ізраїльські поклади на шельфі. У східному Середземномор’ї нині готуються декілька проєктів, покликаних забезпечити поставки газу з Ізраїлю: газогон та підводний силовий кабель, який з’єднає Ізраїль з Кіпром та Грецією. Існує, щоправда, проблема – Ізраїль та Ліван не мають дипломатичних відносин, натомість мають суперечку щодо прав власності на родовище, пише FT. Американці виступили модераторами переговорів. У результаті ліванська сторона, яка була ініціатором конфлікту, дає зрозуміти, що готова до компромісів. Розірвання газової залежності від росії набуває реальних обрисів.

 Бездоганний шторм на горизонті фінансових ринків. Щоправда, не перший і не останній. До геть не примарної загрози неконтрольованої інфляції, появи «ведмежих» тенденцій на ринках капіталів додалося потрясіння на ринку криптовалюти. Коінбейз (Coinbase), криптовалютна біржа, чиїми акціями торгують на Наздаку (Nazdaq), оголосила про скорочення 20% співробітників, йдеться у матеріалі FT. Цей крок спричинений різким зменшенням торгівлі криптовалютою. СЕО компанії оголосив про те, що це – наслідок стрімкого росту. Проте, до подібних кроків з тих самих причин вдалися й інші представники галузі. Вартість біткоіна впала на 60% з листопада, що на фоні інших валют виглядає не так вже і погано. 

 Якщо ви перебуваєте у США, то маєте шанс задешево придбати великі предмети хатнього начиння, констатує WSJ. Роздрібна торгівля нині отримує ті замовлення, які були зроблені ще на початку – в середині пандемії. Дворічна затримка викликана тектонічними змінами у ланцюгах постачання. А зі зняттям карантинних обмежень попитом нині користуються подорожі, походи до театрів та вечірки в ресторанах. Натомість, садові меблі, грилі тощо тепер дешевше продати з солідною націнкою, аніж тримати на складах. Та не поспішайте робити замовлення вже – ціни впадуть у липні-вересні, попереджає видання.