Нові книги про санкції, росію та запобігання війни – кращі ділові видання від FT

23 вересня 2022

Якщо ви шукаєте, що почитати про провідні тенденції у світовому бізнесі та як він влаштований, тримайте підказку від FT. Видання оприлюднило список фіналістів свого щорічного конкурсу «Ділова книга 2022». До фіналу потрапило 6 книжок, у яких автори торкаються геополітики та питань, пов’язаних з російською агресією.

 «Смерть на воді» (Dead in the Water) від Matthew Campbell and Kit Chellel. Книжка присвячена світовій галузі морських перевезень, яку називають найтаємничішою. Автори на прикладі судового розслідування шахрайства та нерозкритого вбивства показують? як саме функціонує ця галузь та механізми її фінансування.

 «Імперія впливу» (Influence Empire) від Lulu Chen про становлення компанії Tencent, творця та власника «застосунку для всього» WeChat і його місця в економіці Китаю, та засновника компанії Pony Ma.

 «Розквіт та падіння неоліберального порядку» (The Rise and Fall of the Neoliberal Order) від Gary Gerstle. Книжка присвячена колисці вільної торгівлі та вільного ринку та її занепаду протягом останнього десятиліття минулого сторіччя.

 «Закон влади» (The Power Law) від Sebastian Mallaby про історію венчурного капіталізму і його роль у становленні Силіконової долини та гігантів технологічного бізнесу.

 «Війна за чіпи» (Chip War) від Chris Miller присвячена історії розвитку індустрії чіпів у США та їхній ролі у перемозі над Радянським Союзом.

 «Веремія» (Disorder) від Helen Thompson розповідає про складну природу геополітичних конфліктів, нестабільність нинішньої політичної системи та дестабілізуючу роль енергоносіїв. 

Переможця оголосять 5 грудня. Минулого року найкращою була визнана книжка Nicole Perlroth «Мені розказують, що кінець світу настане саме так» (How They Tell Me the World Ends), присвячену кібервійнам. Цікаво, хтось в Україні перекладатиме текст переможця?