Нова ера ремісництва в Україні: МІМ трансформує творчість в успішний бізнес

14 грудня 2020

Протягом усього 2020 року Бізнес-школа МІМ миттєво реагувала на зміни і стійко приймала виклики. Окрім стандартних програм з’явилися нестандартні проєкти і формати навчання. Після успішного завершення програми GNR.NEXT, яку Ірина Тихомирова, Президент Бізнес-школи МІМ, назвала нашою швидкою відповіддю на нову ковід-реальність, 30 листопада ми розпочали новий амбітний проєкт у партнерстві з Ремісничою палатою України та діджитал-платформою WeCreate – Crafting Business Makers School (CBMS).

СBMS – це перша в Україні школа для креативних творців, виробників, дизайнерів, яка надає ефективні інструменти для побудови успішного бізнесу.

«Основна ідея – навчити ремісників органічно поєднувати творчість з бізнесом задля реалізації їхнього виробничого потенціалу. Під час навчання у школі CBMS учасники отримають відповіді на багато питань, зокрема: навіщо мені бізнес-план, хто мій покупець і як мені з ним працювати. Модулі навчання проводять авторитетні викладачі Бізнес-школи МІМ, провідні українські крафтовики та ментори з бізнесу», – відзначила Олена Кир’янова, викладач Бізнес-школи МІМ, к.е.н., доцент, директор програми CBMS.

Мета навчання – розкрити особистий та управлінський потенціал ремісників на шляху трансформації улюбленої крафтової справи у конкурентоспроможний бізнес. Йдеться про ремісників, які вже вийшли на ринок та тих, хто тільки починає свою справу.

Ідея організувати бізнес-навчання для представників творчих професій народилася у Марини Попович, голови Ремісничої палати України, випускниці нашої бізнес-школи (МВА, 2005) та Єлизавети Мирошниченко, генеральної секретарки Ремісничої палати України, також випускниці МІМу (GNR.NEXT, 2020).

«Ми працюємо в межах стратегії, спрямованої на дослідження ремісництва як окремого виду економічної діяльності та ремесла як феномена. Наше завдання – трансформувати кризу в можливості, збагатити креативний потенціал ремісників потужним бізнес-підходом. МІМ – єдиний і бездоганний партнер у сфері бізнес-освіти, на якого ми можемо розраховувати в плані навчання та підготовки кадрів, тому що МІМ змінює свідомість (колись я впевнилася в цьому на своєму досвіді). До того ж МІМ – найкраща бізнес-школа в Україні, відома в Європі і світі», – зазначила Марина Попович.

Діджитал – невід’ємна частина ведення ремісничого бізнесу. Для просування своєї справи та співпраці всіх представників крафтових індустрій, в Україні діє платформа WeCreate. «WeCreate – це відчинені двері для тих, хто хоче створювати нову Україну, успішно взаємодіяти з колегами, трансформувати творчу діяльність в успішний бізнес і підтримувати ремісництво. Виробники можуть зареєструватися на платформі та отримати Craft-ID, який в подальшому надасть можливість українським ремісникам інтегруватися в европейський простір», – Єлизавета Мирошниченко.

Навчання у СBMS створено на основі програми Crafting Business, що є частиною великого партнерства Crafting Europe та об’єднує дев’ять організацій з восьми європейських країн, які сприяють розвитку власного ремісничого бізнесу, унікального крафтового виробництва, а також збереженню ремесел для майбутніх поколінь.

Реміснича діяльність в контексті України володіє великим прихованим потенціалом зростання, та, за сприятливих умов, може створити в країні економічне диво. Але наразі в Україні лише 1,2% ремісничих підприємств реалізують успішні нішеві стратегії.Ми впевнені, що проєкт CBMS буде масштабуватися та сприяти ефективному розвитку українського ремісництва!