«Нові правила перевірок бізнесу: хто, коли і чому перевірятиме?»

Такою була тема зустрічі у форматі-питання відповіді, що пройшла у МІМ-Київ 22 листопада.

24 листопада 2016

Такою була тема зустрічі у форматі-питання відповіді, що пройшла у МІМ-Київ 22 листопада. У спільноти МІМ-Київ була унікальна можливість напряму поставити питання авторам дерегуляційних ініціатив – Олексію Гончаруку, керівнику офісу ефективного регулювання, та Ксенії Ляпіній, Голові Державної регуляторної служби України. Зустріч була приурочена до продовження Верховною Радою України мораторію на перевірки бізнесу до 31 грудня 2017 року, та ухвалення закону про лібералізацію державного нагляду (2418а) та про реформу нагляду (2531а).

В цілому зустріч пройшла в активному обговоренні. Особливо гостра полеміка точилася навколо продовження мораторію на перевірки, чітко окреслилися два табори «за» та «проти», останньої позиції дотримувалися представники різноманітних асоціацій виробників, які стверджували, що подібні поступки призводять до появи великої кількості недоброчесних гравців на ринку. Але все ж більшість учасників дискусії визнали позитивний вплив мораторію, адже в свідомості багатьох між перевіркою та хабарем можна поставити знак рівності, що аж ніяк не сприяє розвитку успішного підприємництва. Таке живе спілкування було надзвичайно корисним для обох сторін, і Бізнес-школа МІМ-Київ обов’язково продовжить цю традицію – зустрічей влади та бізнесу для обговорення найактуальніших питань.


Слід зазначити, що вже наступного дня, 23 листопада, Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом ухвалив пакет дерегуляціних ініціатив, розроблених Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з експертами Офісу ефективного регулювання. Всі вони значно поліпшують бізнес-клімат нашої країни. Скасовано більше 360 неактуальних регуляторних актів, що були ухвалені ще за часів СРСР, але перевірки і штрафи за дотримання цих нормативів застосовувалися дотепер. Ми бажаємо нашим партнерам – Офісу ефективного регулювання, сил, наснаги, та режиму максимального сприяння з боку влади на шляху до покращення бізнес-клімату у нашій країні.