Новини 4 березня: огляд FT & WSJ (оновлюється)

04 березня 2022

Russian forces seize Ukrainian nuclear plant after fire blamed on shelling
https://www.ft.com/content/f085b5e3-f47c-4c4a-a0db-f6b030bffc9e

Російські війська захопили Запорізьку АЕС. Спочатку масовані обстріли спричинили потужну пожежу, яку погасили на ранок п’ятниці. Три з шести реакторів охолоджені відповідно до процедур. Дотримання таких процедур критично для радіаційної безпеки. Світ засуджує російські методи ведення війни.

 

China Declared Its Russia Friendship Had ‘No Limits.’ It’s Having Second Thoughts.
https://www.wsj.com/articles/china-russia-xi-putin-ukraine-war-11646279098

Китай також опинився у полоні своїх бажань виграти «чемпіонат зі світового лідерства». Задля цього президент Сі поглиблював свої зв’язки з Росією та вважав, що практика Путіна підвищувати ставки вже призвела до розколу в НАТО. Проте, нинішня ситуація поставила перед китайським президентом, який націлився на переобрання на третій термін всупереч існуючій традиції, складне завдання. З одного боку США та можливість поставити під загрозу всі економічні зв’язки. Зокрема, доступ до світової системи торгівлі в доларах. З Росією ж, натомість, зв’язки не такі потужні – Китай купує небагато сільськогосподарської продукції та енергоносії. Але Китай не має бажання послаблювати Росію економічно. До того ж, якщо не визнавати існуючі кордони, то завжди є ризик поновити дискусію щодо Тайваню. Саме зацікавленість у співробітництві з Заходом може стати ключем до миру.

 

London Stock Exchange Halts Trading in More Russian Stocks
https://www.wsj.com/livecoverage/russia-ukraine-latest-news-2022-03-04/card/london-stock-exchange-halts-trading-in-more-russian-stocks-D0rKSzQNI0u0PKS4UsF2 

Продовжується усунення від торгів російських компаній, чиїми акціями торгують на провідних біржах. Після того, як на Лондонській фондовій біржі виключили з торгів Сбербанк, Ен+, Газпром та Роснєфть, туди ж пішли Система, Еталон та Магніт.