Огляд зарубіжної преси за 3 березня

04 березня 2022

Всі військові експерти роблять нині багато прогнозів, щоправда, ніхто не готовий сказати, що прогноз – щось більше ніж вірогідний сценарій. Всі сходяться на тому, що військові дії ідуть не за планом, що українська армія та суспільство чинять шалений і якісний опір, що російська армія анітрохи не змінилася за роки модернізації, а гроші, скоріш за все, були витрачені на спецвійська типу аерокосмічних.

Але всі згодні з тим, що у гонитві за Україною Путін готовий на все – від знищення житлових кварталів до використання всіх видів заборонених озброєнь включно з ядерною зброєю. Кількість живої сили також достатньо велика для того, щоби втопити Україну в крові російського народу. Вплив санкцій багатьом аналітикам видається сумнівним – адже у режимах, подібних російському, всі проблеми, пов’язані з економічними негараздами перекладаються на населення. Попри це список західних компаній, які виходять з російського ринку, вражає: від BMW до норвезького суверенного нафтового фонду. Акції російських компаній перетворюються на папір, а доступ до фінансових, технологічних тощо ресурсів закривається.

Натомість уряди вже виділяють кошти на допомогу та відновлення України. Зокрема адміністрація Байдена звернулася до Конгресу з проханням виділити 10 мільярдів доларів на військове обладнання та гуманітарну допомогу Україні. І республіканці і демократи сигналізують готовність виділити ці кошти.

За матеріалами:

How Might the War in Ukraine End? Five Factors Will Shape the Outcome
https://www.wsj.com/articles/ukraine-russia-war-end-putin-sanctions-troops-11646240527


Will Sanctions Force Putin to Back Down in Ukraine? History Suggests It’s Unlikely
https://www.wsj.com/articles/sanctions-will-hurt-russia-but-are-unlikely-to-deter-its-aggression-in-ukraine-11646314400


Biden administration asks Congress to set aside extra $10bn for Ukraine
https://www.ft.com/content/d998aa88-d06c-4352-beda-45e82ed8052e