Олександр Сударкін став модератором дискусії про лідерство в ЗСУ на конференції MODUS Initiative

06 грудня 2021

Лідерство в армії - специфічне чи аналогічне тому, що притаманне бізнес-процесам? У чому особливість лідера на лінії фронту і які виклики ставлять перед ним екстремальні умови військових дій? Дискусію, присвячену питанням лідерства у Збройних силах, під час Науково-практичної конференції MODUS Initiative модерував Директор програми МВА Бізнес-школи МІМ Олександр Сударкін. Сам захід став першим обговоренням питань організаційної культури у ЗСУ та подальшій її трансформації. Участь у ньому взяли представники військових відомств України та інших країн, кадрові українські та закордонні військові, представники громадського сектору, ветеранського руху та ін.

- Бізнес-школа є активним гравцем на ринку освітніх послуг, зокрема для людей, які мають відношення до ЗСУ, а частіше для тих, хто повертається після служби до цивільного життя. Один з моментів – коли людина виходить з середовища, де вона провела багато років в одній організаційній культурі, в інше, для неї доволі незнайоме. Оскільки ми маємо інформацію, як працюють ефективні організації і ефективні лідери, то наша роль – прискорити перетин між військовим та цивільним світом, поєднати їх і запозичувати з обох світів найкраще, що може поліпшити роботу лідерів. Деякі бізнес-школи вивчають військове лідерство і навчають цивільних. А МІМ – цивільна бізнес-школа, яка певний час навчає людей, які мають відношення до ЗСУ, - зазначив Олександр Сударкін, коментуючи роль МІМ у цих перехресних процесах.

Учасники конференції MODUS Initiative одностайні у тому, що такий захід є важливим кроком в осмисленні організаційної культури в армії та її трансформації. Власне, процеси в країні вже йдуть і це помітно стороннім спостерігачам: генеральний директор Able Global Solutions LLC, генерал-майор ЗС США у відставці Майкл Репасс помітив швидкі зміни та відзначив, що кілька років тому він міг розрізняти американських і східноєвропейських військових за манерою поведінки, зброєю та навичками. Тепер же він відзначає, що у більшості вимірів ці ознаки стали ідентичними і це є головним свідченням процесів, які відбуваються в Україні.

Конференція була організована Фондом «Повернись живим», Міністерством оборони та Представництва НАТО в Україні.

Принагідно, вітаємо причетних з 30-річчям Збройних Сил України і дякуємо за службу та захист!