Ольга Клименко: Не існує знань, які «не для тебе»

26 серпня 2021

Ольга Клименко - двічі випускниця МІМ (PMD «Маркетинг» (2015) та рre-MBA Бізнес (2016). До епідемії COVID-19 вона займалась переважно режисурою масових заходів. Так звана «нова нормальність» підштовхнула до перепрофілювання і сприяла появі нових можливостей у творчій діяльності.

Як трапилося, що за останні пару років ваш творчий шлях кардинально змінився?

Раніше я захоплювалася колажами «для себе», але під час локдаунів і сидіння вдома, коли режисерської роботи взагалі не було, я почала займатися щільніше цим видом мистецтва. Потім так вийшло, що мої роботи відібрали до «Клубу паризьких колажистів», їх надрукували в артбуку Клубу та в газеті «Ліберасьйон». Так це стало превалюючим напрямком моєї діяльності, бо з режисурою і досі все не так надійно, як би могло бути.

Навіщо художнику бізнес-освіта?

Треба розуміти, як працює бізнес. По-перше, для того, щоб формувати якісну та продуктивну рекламну кампанію, зрозумілу та приємну для людей. Бізнес-освіта допомагає знаходити точки дотику, а також просувати і будувати власну справу. Мені здається, припущення, що структурна освіта не для творчого розуму – це про обмеження, які людина сама собі придумала. Якщо ти гуманітарій, ти так само можеш стати математиком, але тобі доведеться набагато більше вчитися і довше сидіти над завданнями, ніж тим, у кого є більше схильності до цифр. Знань, які «не для тебе» не існує.

Як ви підходили до вибору програми в МІМ?

Мені потрібно було отримати системне розуміння бізнесу, але у середньостроковому форматі. Тому я обрала програми рre-MBA. Це найкращий вибір для тих, хто хоче робити щось фундаментально, довго і правильно. Зараз, наприклад, у мене є проєкт, бізнес-план до якого я буду писати завдяки знанням, отриманим на програмі рre-MBA Бізнес. 

Що ви здобули в МІМ, окрім знань?

У мене змінилося сприйняття процесів та бізнес-партнерів – воно стало більш осмисленим. Ти розумієш, чому так, а не інакше людина себе поводить, або чому переговори відбуваються саме таким чином. Після завершення навчання прийшла якась розкутість. У якихось моментах зник певний дискомфорт, який був під час спілкування з людьми бізнесу. Бо тепер я можу говорити з ними однією мовою, а не пояснювати щось на пальцях.

Зміна правил гри в бік онлайну це для вас про виклики чи про можливості?

Чесно кажучи, складнощів і викликів для мене взагалі ніяких не було. Так, мені довелося перепрофілюватися, але глобальних режисерських проєктів у мене і до того поменшало. Тому  ці зміни мені були як бальзам на душу – ніхто нікуди не поспішає, можна заспокоїтися, розібратися в собі і розвиватися далі. Весь світ опинився в обставинах, коли доступним став лише онлайн. Там було багато міжнародних  тренінгів, марафонів, нової інформації. Це дало мені поштовх і багато знайомств, в тому числі міжнародних.