Оновлена програма SE MBA стартує вже у лютому

Про особливості і зміни у програмі Senior Executive MBA (SE MBA) розповідає академічний директор програми Вячеслав Покотило

25 січня 2017

Коли перед менеджерами, власниками компаній постає потреба в систематизації власного досвіду й знань, підвищенні компетенції, кращому розумінні законів і практики бізнесу, то найчастіше «дороги ведуть» їх до бізнес-школи. МІМ-Київ – найбільш титулована бізнес-школа України (нещодавно увійшла до числа 300 найкращих в світовому рейтингу Eduniversal) – пропонує дві програми МВА. Обидві орієнтовані на діючих менеджерів з досвідом роботи, мають міжнародну акредитацію, подібне академічне наповнення, але і свої відмінності. Про особливості і зміни у програмі Senior Executive MBA (SE MBA) розповідає академічний директор програми Вячеслав Покотило.

Senior Executive МВА: кому і для чого?
З назви розуміємо, що SE MBA розрахована на менеджерів вищої ланки, але фактично, на обох програмах МВА від МІМ-Київ можуть навчатися власники бізнесу і топ-менеджмент. Відмінність програм полягає в цілях і питаннях, які слухачі ставлять перед собою. Якщо на МВА йдуть, щоб розвинути рівень розуміння бізнесу, маючи на увазі перш за все подальше кар’єрне зростання, то для учасників програми SE МВА питання кар’єри другорядне, якщо взагалі має значення. Натомість питання: де і яким повинен бути мій бізнес? Якщо моя компанія обмежена в розвитку, який напрямок варто вибрати? Що робити, якщо бізнес перетворився в рутину? Що значить бізнес для мене особисто? На ці питання немає стандартних відповідей, їх студенти разом з викладачами шукають на програмі Senior Executive МВА. Потенційного слухача SE MBA цікавить розвиток бізнесу, організації в цілому, він прагне глибинного розуміння філософії і стратегії розвитку бізнесу.
Про нову структуру програми
Програма SE MBA існує більше 10 років, і цьогоріч МІМ змінює її архітектуру. Нині курси перегруповані в окремі тематичні блоки. Теоретично нова структура дозволяє слухачу вибрати блоки, які його цікавлять найбільше, і таким чином спроектувати свою власну програму, але потрібно розуміти, що в такому випадку не йдеться про отримання диплому МВА. Таким чином, програма стає більш гнучкою і концентрованою.
Заплановані зміни в архітектурі програми випробувані в світі і дозволять, з одного боку, краще задовольнити потреби учасників програми, з іншого – зберегти її високий академічний рівень і підсилити практичне спрямування.
Про зміст програми
Програма складається з 5 блоків, що розглядають питання стратегії, маркетингу, фінансів, управління операціями . Програма не тільки про бізнес, а й про людину в бізнесі. Тож ми підсилили і цей елемент в програмі, виокремивши блок «Особиста управлінська ефективність». Крім того, передбачили більше часу для зустрічей з бізнес-лідерами та лідерами думок, а також для розгляду бізнес-кейсів.
Програма передбачає також обов’язковий 2-тижневий міжнародний модуль. Останні два роки він відбувається в Південно-Африканській Республіці – країні з розвиненою культурою ведення бізнесу, фінансовою сферою, корпоративним управлінням. Водночас – це країна з складною історією і майбутніми викликами, знайомство з якими може допомогти у вирішенні актуальних українських проблем. У МІМ-Київ чудовий партнер в ПАР – Бізнес-школа університету Стеленбош, але акцент у цьому модулі робиться не на академічну програму, а на візити і спілкування з менеджерами та власниками провідних компаній.
У чому цінність програми
За 2 роки на цій програмі отримують не тільки нові знання та зв’язки, а й знаходять надійних партнерів і друзів. До того ж, тут висока концентрація людей зі значним управлінським досвідом, яким вони обмінюються під час обговорень. В кінцевому результаті кожен зі слухачів стає «багатшим» на цей сукупний досвід. Ця синергія і є однією з ключових переваг навчання в бізнес-школі.