Перша зустріч Energy Discussion Platform

Платформа Global 100% RE Україна спільно з Бізнес-школою МІМ оголосили про створення Energy Discussion Platform

20 грудня 2019

Платформа Global 100% RE Україна спільно з Бізнес-школою МІМ оголосили про створення Energy Discussion Platform.

Віталій Гайдук (Голова Наглядової ради Бізнес-школи МІМ), Олександр Домбровський (Голова правління Global 100% RE Україна) та Ірина Тихомирова (Президент МІМ-Київ) презентували формат платформи та ініціювали початок дискусійної енергетичної платформи в Україні. Зокрема, у заході взяли участь експерти енергетичної галузі, які представили бізнес-кейси та розповіли про фінансові та регулятивні інструменти для переходу до чистої, «зеленої» енергії. Загалом захід відвідали понад 200 осіб. Найголовніша мета систематичного проведення подібних зустрічей – заохотити всіх до розвитку відновлювальної енергії та скорочення рівня інертності суспільства.

Спікери та теми їх виступів:

 

Дякуючи активній участі учасників заходу та учасників прямої трансляції, відбувся жвавий діалог, обмін досвідом та обговорення нагальних питань трансформації традиційного енергетичного ринку в Україні, а саме ринку накопичення, зберігання та балансування енергії. Говорили про систему накопичення енергії та її вплив на систему балансування енергії, майбутні плани Укренерго щодо будівництва системи накопичення енергії (energy storage) в Україні, своїм баченням ділились компанії KNESS та MHP Eco Energy.

 

Голова наглядової Ради МІМ Віталій Гайдук.

Приємно, що в Україні є люди які вірять у можливість досягнення 100% чистої енергії в Україні - такі люди об’єднались в платформу Global 100 % RE Україна. І сьогодні бізнес-школа МІМ та Global 100 % RE Україна проводять першу спільну зустріч Energy Discussion Platform: Energy Storage Ukraine 2020. Це дуже важливо, оскільки будується багато ВДЕ, але як правило мотивації чисто тарифна, а хотілося б, щоб нас мотивував не тільки «зелений» тариф, але й інша філософія, інша модель енергетичної політики. Сьогодні та на найближчому форумі в Давосі буде активно обговорюватись інша модель – Капіталізм Стейкхолдерів, тобто капіталізм в інтересах всіх зацікавлених сторін – можливо це також буде і моделлю нової енергетики. Наша дискусійна платформа ще раз підкреслює, що ми повинні навчитись чути один одного, жоден не може мати монополію на правду, як і на енергетику.

Голова правління Global 100 % RE Україна, Олександр Домбровський.

Світ змінюється шаленими темпами і якщо ми прискіпливо придивимось, то виникає питання, чи в правильному напрямі він трансформується.

Брудний світ рухається до катастрофи, викликаною глобальним потеплінням. В основі негативних трендів на 60% лежить проблема брудної енергетики: нафта, вугілля, газ.

Завдання платформи Global 100% RE Україна прискорити та сприяти трансформації української енергетики у 100% чисту та відновлювану. Але відновлювану енергетику не можна виривати з контексту загальної структури енергетики та економіки України.

Говорячи про «зелену» енергетику, ми паралельно говоримо про інновації, нові технологічні рішення та світові тренди.

В Україні нам потрібно терміново та динамічно впроваджувати новітні технології накопичення електричної енергії (energy storage) та імплементувати технології розумних мереж (smart grid). Ми повинні створювати енергетичну систему нового, інноваційного рівня.  

Наші спільні завдання можна вирішити тільки через знання, досвід та технології. Саме для цього, ми разом з бізнес школою МІМ, першим офіційним партнером платформи Global 100% RE Україна, створюємо та запускаємо Energy Discussion Platform – наше завдання «взірвати» технологічний ринок накопичення, балансування та стабілізації енергетичної системи України.

Президент МІМ, Ірина Тихомирова

Освіта та знання є фундаментом розвитку суспільства. Енергетика також фундаментально важлива для економіки, і в цьому фундаменті потрібні трансформаційні зміни. Все гостріше постає питання збалансування енергетичної системи України. Які ключові виклики, як на них реагувати, як впроваджувати економічну, енергетичну, екологічну політики свідомо – пошук відповідей на ці та інші питання став підґрунтям для створення Energy Discussion Platform, відкритої площадки, де на базі МІМ та зеленої платформи Global 100% RE Україна будуть обговорюватись, дискутуватись, напрацьовуватись візіонерські стратегії, нові бізнес моделі, технологічні рішення та інноваційні підходи до трансформації енергетики України. Гострота дискусії, велика кількість учасників та високий рівень спікерів підкреслюють важливість обраних тем для Українського суспільства.