Перший публічний захід з біометану відбувся на базі МІМ

21 грудня 2021

Сподівання, що вже у 2022 році біометан потрапить до газотранспортних мереж висловили учасники онлайн-семінару «Зонування виробництва біометану і оцінка можливості та умов підключення виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні», партнером проведення якого виступила Бізнес-школа МІМ. Це перший відкритий захід, присвячений біометану. Йому передували чисельні робочі наради за участі всіх зацікавлених сторін, розповів Голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха. Власне, ідея публічного заходу і полягала в тому, щоб викласти все напрацьоване для загального доступу.

- Рада вітати в Бізнес-школі МІМ представників бізнесу, державного сектора  і громадських організацій, які трансформують країну. Це для нас надзвичайно важливо, бо наше завдання – бути на першому кордоні сучасної трансформації і допомагати бізнесу бути успішним у цьому, - сказала, відкриваючи захід, Президент МІМ Ірина Тихомирова.

Одна з ключових подій року, що минає – Верховна Рада прийняла закон про розвиток виробництва біометану. Його автор, народний депутат Андрій Жупанин, розповів, що ця тематика цікава не лише для профільної сфери, але й для обивателів, про що свідчать перегляди тематичних матеріалів у медіа.

- Я радий долучитися до заходів Біоенергетичної асоціації - наші шляхи перетнулися якраз на етапі прийняття законопроєкту про біометан, що було зроблено у рекордні строки. Ми очікуємо на його успішну імплементацію, і зі свого боку я готовий контролювати процес реалізації закону, - сказав Андрій Жупанин.

Серед учасників семінару також були представники міжнародних інституцій, зокрема менеджер «Програми інновацій у ланцюгу вартості сталої біоенергетики» ЄБРР в Україні Кирило Томляк. Він наголосив, що Банк зацікавлений у розвитку технологій з виробництва біометану і готовий частково фінансувати такі проєкти і тим самим стимулювати їх.

На тому, що біометан – один з ключових факторів енергетичної безпеки України, наголошує Олександр Домбровський, Президент Global100RE Ukraine, і називає прийняття закону – однією з ключових подій для розвитку у цьому напрямку.

- Ми бачимо, що відбувається сьогодні на ринку енергетичних ресурсів, особливо природнього газу,  наскільки високі там ціни і як непрогнозовано сьогодні будувати енергетичну політику в державі. Український  біометан - це один з ключових інструментів енергетичної безпеки та незалежності держави. В Україні є досвід виробництва біогазу – ми зараз в стані переходу від технологій виробництва біогазу до виробництва біометану. І нинішній семінар якраз про пошук того, що нам треба зробити, щоб український біометан віддати в газову мережу і в такий спосіб замістити частину імпортного природного газу, за який ми платимо валютою і виводимо її з економіки країни, - сказав Олександр Домбровський.