Плоди співпраці: партнери МІМ відкрили Business Learning Center в Таджикистані

09 листопада 2021

Відкриття Business Learning Center Tajikistan (BLCT) стало своєрідною кульмінацією у співпраці Бізнес-школи МІМ з партнерами з Таджикистану. Навчальний центр у Душанбе відчинив двері для перших слухачів у листопаді, через сім місяців після того, як викладачі МІМ розпочали програму для представників Державного унітарного підприємства «Таджінвест» та Агентства з експорту при Уряді Республіки Таджикистан. 

Президент МІМ Ірина Тихомирова, віце-президент МІМ Олексій Виноградов та декілька викладачів Бізнес-школи побували на відкритті BLCT і розділили цей важливий момент з ініціаторами проєкта. Крім того, провели дві стратегічні сесії: для представників «Таджінвесту» у напрямку розвитку і перспектив навчального центру, а також для Агентства з експорту Таджикистану, які ще готуються до запуску Школи експорту. Під час робочих зустрічей представники МІМ допомогли таджицьким колегам напрацювати ідею, концепцію і стратегію розвитку з урахуванням і націленістю на специфіку, будь то напрямок експорту, чи розвиток малого і середнього бізнесу.

 «За час нашої співпраці цікаво було спостерігати, як розвивається розуміння задач, погляд на можливості, які дає освітній процес бізнесу. Ми допомогли нашим колегам відточити ідею центру, у них з’явилося чіткіше розуміння, хто є цільовими аудиторіями і які програми для кого краще підходять. Крім того, є уявлення про те, які мають бути кроки для того, щоб проєкти стали стійкими і могли існувати і без підтримки донорів, коли та закінчиться», - поділилась враженнями Ірина Тихомирова.

Проєкт втілюють за сприяння Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).  Саме завдяки німецькій підтримці BLCT обладнали таким чином, щоб можна було проводити не лише сесії наживо, а й підключати до навчання людей, які живуть у віддалених регіонах країни і мають складнощі з добиранням до столиці. Крім того, нові технічні можливості дозволять викладачам МІМ взаємодіяти зі слухачами в онлайн-форматі та широко застосовувати  інтерактивні інструменти роботи.

Під час візиту експерти від МІМ поділилися методиками застосування таких інструментів як симуляції (менеджмент-гейм) та кейси: провели майстер-класи з їх використання і розповіли про можливості, які відкривають ці способи навчання.

МІМ має меморандуми про співпрацю з «Таджінвестом» та Агентством з експорту, тож партнерська взаємодія триватиме і надалі.